26 września biegacze pojawią się na starcie Jesiennej Dychy

2021-09-16 17:10
26 w Lublinie wystartuje Jesienna Dycha
Autor: Maraton Lubelski maraton.lublin.eu

Można będzie przywitać nową porę roku na sportowo. Tym razem to bieg bez numeru, czyli nie pierwsza, druga, trzecia czy czwarta dycha ale miłośnicy biegania skojarzą o co chodzi a właściwie o co biega?

Nad Zalewem Zemborzyckim będzie pełno sportowych emocji, zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. Mówi dyrektor Maratonu Lubelskiego, Piotr Kitliński. W programie oprócz biegu głównego są też zawody dla dzieci i młodzieży. - To propozycja skierowana do biegaczy amatorów, którzy już wielokrotnie startowali w Czterech Dychach do Maratonu, w biegach Chęć na Pięć, Półmaratonie i Maratonie Lubelskim. Cieszę się z bardzo dużego zainteresowania, które oznacza, że 26 września spotykamy się nad Zalewem Zemborzyckim. Startujemy z ulicy Bryńskiego, biegniemy ulicą Krężnicką jak i ścieżką rowerową wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego. Meta biegu będzie na Słonecznym Wrotkowie.

Podobnie jak przy poprzednich biegach, także tym razem nie zabraknie czegoś dla dzieci i młodzieży. Tydzień przed Jesienną Dychą powinny wystartować zapisy na biegi, w których będą mogły wystartować przedszkolaki i uczniowie szkół. To dystanse dostosowane do wieku i możliwości uczestników, od kilkudziesięciu metrów do kilometra. Uczestnicy takich biegów mogą w przyszłości wystartować na przykład w popularnych „dychach” - dodaje Kitliński.

Każdy z młodych adeptów biegania będzie finiszował na mecie, którą przebiegną także uczestnicy Jesiennej Dychy. Wszyscy otrzymają pakiety startowe. Najlepsi zostaną wyróżnieni. Organizatorzy mają w planach organizację biegu półmaratońskiego. Jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna, taki bieg odbędzie się w drugiej połowie października.