Caritas: Zbiórka Żywności pod hasłem - „Tak. Pomagam!”

2021-12-03 11:19
Caritas - Zbiórka żywności TAK! Pomagam!
Autor: Caritas Archidiecezji lubelskiej Caritas - Zbiórka żywności "TAK! Pomagam!"

Trwa ogólnopolska zbiórka żywności Caritas „Tak. Pomagam!”. Podobnie jak w latach ubiegłych zbierane będą artykuły spożywcze z długim terminem ważności.

To już 19. edycja akcji, gdy w sklepach dużych sieci handlowych i w osiedlowych sklepikach staną specjalnie oznakowane wózki, do których można włożyć kupioną żywność o długim terminie przydatności. W akcji bierze udział 1,5 tys. placówek handlowych w całej Polsce, także małe sklepy osiedlowe.

Z zebranych produktów przygotowane zostaną paczki, które trafią przed Świętami Bożego Narodzenia do najuboższych, chorych i bezdomnych mieszkańców naszego województwa (m.in. podczas Wigilii Miłosierdzia Caritas). W tym roku Wigilia Caritas odbędzie się w 3 miastach naszej archidiecezji: Lublinie, Chełmie i Puławach. Szacujemy, że weźmie w niej udział około 800 osób potrzebujących – mówi s. Anna Wróbel, koordynatorka zbiórki Caritas Archidiecezji lubelskiej.

Przy specjalnie oznaczonych koszach w wybranych sklepach biorących udział w zbiórce żywności będą czekali wolontariusze szkolnych i parafialnych kół Caritas.

Wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których niezamożne rodziny i placówki Caritasu będą mogły przygotować świąteczne posiłki. Zbieramy takie produkty jak mąka, ryż, kasza, cukier, makaron, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze itp. - dodaje s. A. Wróbel.

Wolontariusze wyróżniać się będą koszulkami z logo Caritas oraz identyfikatorami. Zbiórka Żywności odbędzie się m.in. w Lublinie, Chełmie, Świdniku, Puławach i Krasnymstawie.

Wykaz sklepów jest dostępny na stronie https://lublin.caritas.pl/zbiorka-zywnosci-tak-pomagam-4/.