Lubelskie/DK17 - 1 osoba zginęła, 8 rannych w wypadku busa z tirem

2023-12-21 7:13
Lubelskie/DK17 - 1 osoba zginęła, 5 rannych w wypadku busa z tirem
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Śmiertelny wypadek w Lubelskiem na krajowej 17-tce. Rano (5:28) bus wjechał w tira oczekującego na pasie przed granicą w Hrebennem.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Bełżec na trasie do Lubyczy Królewskiej w kierunku przejścia granicznego w Hrebennem. W wypadku zginęła 1 osoba, a 8 zostało rannych.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że bus najechał na tył tira oczekującego w kolejce na przejazd przez granicę. Jest 1 ofiara śmiertelna. To mężczyzna w wieku około 30 lat. Zostało też 8 osób rannych - mówi oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, młodszy brygadier Sylwester Wójcik.

W busie jechało 9 osób. Rejestracja pojazdu była na ukraińskich numerach. Na miejscu pracują służby ratunkowe, jest policja i prokurator.

- Dotychczasowe ustalenia wskazują, że busem podróżowało dziewięciu obywateli Ukrainy. Jeden z pasażerów poniósł śmierć na miejscu, tożsamość mężczyzny jest aktualnie ustalana. Busem kierowała 42-latka, również obywatelka Ukrainy. Kobieta była trzeźwa - dodaje mł. asp. Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Ranni uczestnicy zdarzenia trafili do trzech szpitali: w Lubaczowie, Zamościu i Tomaszowie Lubelskim. Policja ustala też szczegółowe okoliczności zdarzenia.

- Aktualnie droga krajowa nr 17 w miejscowości Bełżec jest całkowicie zablokowana. Nie ma przejazdu ani dla osobówek, ani dla ciężarówek - podaje mł. asp. Pawłowska.

Wiadomo, że przejazd w stronę przejścia granicznego w Hrebennem będzie utrudniony przez kilka godzin. Policja wytyczyła kierowcom objazdy. 

- Dla pojazdów osobowych prowadzi on przez miejscowości Szalenik i Zatyle-Osada. Z kolei ciężarówki jadące w kierunku przejścia granicznego w Hrebennem powinny kierować się na objazd drogą wojewódzką 867 przez miejscowość Siedliska i województwo podkarpackie - informuje mł. asp. Pawłowska.

Do wypadku doszło dziś rano o godz. 5:28.