Lubelskie: Trudne warunki jazdy na drogach. Kierowco zwolnij!

2021-12-07 8:45
Gołoledź i błoto pośniegowe na lubelskich drogach
Autor: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie/FB Gołoledź i błoto pośniegowe na lubelskich drogach

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie informuje, że obecnie wszystkie drogi, którymi administruje ZDW w Lublinie, są przejezdne. Utrudnienia występują jednak w kilku regionach województwa.

Na drogach w centralnej części Województwa: w okolicach Lublina, Świdnika, Łęcznej, Lubartowa, Krasnegostawu, Fajsławic, Ostrowa Lubelskiego i Przytoczna – w związku z intensywnymi opadami, jakie wystąpiły wczorajszego wieczoru i w nocy, występuje błoto pośniegowe, które systematycznie jest usuwane.

O zachowanie szczególnej ostrożności oraz uwagę prosimy podróżujących drogami wojewódzkimi w okolicach Annopola i Kraśnika oraz Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Parczewa, Wisznic, Kocka, Włodawy, Chełma, Dorohuska, Hrubieszowa, Zamościa, Zwierzyńca, Szczebrzeszyna, Tomaszowa Lubelskiego gdzie nawierzchnia nadal jest śliska i niebezpieczna – czytamy w komunikacie Kamila Jakubowskiego, rzecznika ZDW w Lublinie.

By drogi wojewódzkie były przejezdne i by wszyscy mieszkańcy Województwa Lubelskiego mogli dzisiaj rano bezpiecznie dotrzeć do pracy, szkoły, na zakupy czy do lekarza, przez całą noc pracowało prawie 60 sztuk sprzętu do Zimowego Utrzymania Dróg – piaskarek, solarek oraz jedna sztuka pługu lemieszowego.W Centrali Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie prowadzony jest dyżur Dyżurnego Zimowego Utrzymania Dróg. Można z nim skontaktować się pod numerem telefony: (81) 749 53 28 oraz mailowo: zud@zdw.lublin.pl

Stan dróg wojewódzkich jest na bieżąco aktualizowany na stronie internetowej http://zud.zdwlublin.nazwa.pl/zima, a także na profilu Facebookowym Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.