Lubelskie - zespół Na Chwałę i "Świąteczne Kolędowanie" w Poniatowej

2024-01-05 9:00
Lubelskie - zespół Na Chwałę i Świąteczne Kolędowanie w Poniatowej
Autor: zdjęcie organizatora

Wykona koncert kolęd z autorskimi aranżacjami. Lubelski zespół Na Chwałę organizuje następne "Świąteczne Kolędowanie". Tym razem w Poniatowej.

Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę w poniatowskim kościele pw. Ducha Świętego. Będzie kolejnym występem organizowanym w ramach "Świątecznego Kolędowania".

- Chcemy tym projektem łączyć pokolenia. Kolędy wszyscy znają, a podczas koncertu każdy będzie mógł włączyć się do śpiewu. Jednocześnie będzie można usłyszeć nowe brzmienia, bo projekt jest syntezą tradycyjnych melodii z nowinkami muzycznymi - mówi lider lubelskiego zespołu Na Chwałę, Wojtek Kowalczyk.

"Świąteczne Kolędowanie" wpisuje się w obchody niedawno przypadających Świąt Bożego Narodzenia. Ma pokazać, że chrześcijańskie wartości są w muzyce ciągle obecne.

- Pierwszy występ odbył się w Lublinie, teraz zapraszamy do Poniatowej. Podczas koncertu będzie można posłuchać najpiękniejszych kolęd w wielogłosowych aranżacjach. Po występie będzie też można nabyć płytę zespołu Na Chwałę - zapowiada menedżer muzycznej grupy, Kacper Skóra.

Kompakt grupy jest częścią projektu i zawiera kolędy w nowych aranżacjach. Ich charakterystycznym akcentem jest łączenie różnych gatunków muzycznych.

- W tych aranżacjach urozmaicamy tradycję. Staramy się jej trzymać, ale jednocześnie wprowadzamy nowe brzmienia - dodaje Wojtek Kowalczyk, lider zespołu Na Chwałę.

Jak zapowiadają przedstawiciele grupy - celem przedsięwzięcia jest kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd. Istotne jest też budowanie wspólnoty.

- Temu właśnie służą koncerty. Naszych aranżacji można posłuchać w Internecie, na portalach społecznościowych, ale polecamy też spotkania na żywo. Wspólne kolędowanie bardzo integruje - podkreśla Kacper Skóra.

"Świąteczne Kolędowanie" w Poniatowej zespół Na Chwałę wykona 7 stycznia o 19:00. Koncert odbędzie się w parafii pw. Ducha Świętego. Patronem projektu jest Radio Plus​​​.