Lublin - 100-lecie parafii pw. św. Michała Archanioła

2021-09-23 11:24
Lublin - 100-lecie parafii pw. św. Michała Archanioła
Autor: zdjęcie organizatora

Każdy dzień z inną intencją. Kościół pw. św. Michała Archanioła w Lublinie przygotowuje się do niedzielnych uroczystości.

Pamięć o zmarłych i wołanie o pokój. W lubelskim kościele pw. św. Michała Archanioła trwają przygotowania do jubileuszu 100-lecia parafii. Obchody nawiązują do historii świątyni i do historii pokoleń, które od wieku tworzą parafialną wspólnotę.

Główne uroczystości odbędą się w niedzielę. Jak mówi proboszcz, ks. Arkadiusz Paśnik - będzie to przede wszystkim podziękowanie za 100 lat wspólnoty. Za tych, którzy najpierw budowali kościół, a następnie pozwolili mu przetrwać w trudnych czasach dwóch totalitaryzmów.

Duchowny podkreśla też znaczenie współczesnych ludzi. Jak zaznacza - kościoła nie tworzy jeden człowiek, ale wszyscy skupieni wokół parafii, a istotą jest tworzenie "parafialnej rodziny" i przekazywanie wiary następnym pokoleniom.

Niedzielne, główne obchody jubileuszowe rozpoczną się wspólną modlitwą. Mszy św. o 12:00 będzie przewodniczyć lubelski metropolita, abp Stanisław Budzik. Na spotkanie zaproszeni są wszyscy, którzy są lub byli związani z parafią.