Lublin - akcja "Miejsce przyjazne zwierzętom", czas na zgłoszenia

2023-02-06 12:37
Lublin - akcja Miejsce przyjazne zwierzętom, czas na zgłoszenia
Autor: Urząd Miasta Lublin

Tutaj będzie można wejść razem ze swoim pupilem. W Lublinie powstaje sieć miejsc przyjaznych zwierzętom. Zainteresowane podmioty mogą zgłaszać się do końca miesiąca.

Inicjatywa jest skierowana do przedsiębiorców i właścicieli różnych lokali działających w Lublinie. Mogą zgłaszać się do niej sklepy, restauracje, czy biblioteki.

- Akcja ma na celu stworzenie w Lublinie sieci miejsc, do których właściciele czworonogów będą mogli wybrać się wraz ze swoimi zwierzakami. Do udziału mogą zgłaszać się wszystkie lokale, które umożliwiają lub chcą umożliwić opiekunom zwierząt przebywanie w nich wraz z pupilami - mówi Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin.

Zgłoszenia ratusz przyjmuje drogą elektroniczną. Należy je przesyłać mailem pod adres: komunalna@lublin.eu wpisując jako temat wiadomości "Miejsce przyjazne zwierzętom".

- Wszystkie zgłoszone lokale zostaną oznaczone tabliczką "Miejsce przyjazne zwierzętom". Dzięki temu właściciele psów i kotów będą mieli jasny sygnał, że w danym sklepie czy restauracji zwierzaki są mile widziane - dodaje lubelska urzędniczka.

Jak informuje ratusz - na ten moment do akcji zgłosiło się 20 podmiotów. Wśród nich jest 8 restauracji, 6 sklepów i 2 domy kultury. Teraz Urząd Miasta czeka na następne.

- Do udziału w akcji mogą zgłaszać się wszystkie funkcjonujące na terenie Lublina sklepy, restauracje, lokale rozrywkowe, biblioteki, domy kultury, czy obiekty sportowe. Chodzi także o te miejsca, które już teraz właściciele czworonogów mogą odwiedzać ze swoimi pupilami - dopowiada Justyna Góźdź.

Zgłoszenia Urząd Miasta w Lublinie przyjmuje do końca lutego.