Lublin - Światowy Dzień Kota i Dzień Otwarty w Schronisku

2023-02-17 9:27
Lublin - Światowy Dzień Kota i Dzień Otwarty w Schronisku
Autor: Urząd Miasta Lublin

Pokaże ludziom, jak wygląda świat kotów. Lubelskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zaprasza w niedzielę na Dzień Otwarty.

Spotkanie nawiązuje do przypadającego dziś Światowego Dnia Kota i ma uwrażliwiać na kocie potrzeby. Tematem przewodnim będzie adopcja i pielęgnacja kotów.

- Zechcemy przybliżyć tajemnice życia domowego tygrysa i temat aktywności kota. Wydarzenie adresujemy do osób, które noszą się z zamiarem adopcji bądź posiadaczy tych niezwykłych zwierzaków - mówi pracownik Schroniska, Dorota Okrasa.

Podczas spotkania pracownicy i wolontariusze Schroniska odpowiedzą na wszelkie pytania co do zasad adopcji. Z inicjatywy Miasta będą też rozdawane upominki.

- Każdy, kto zdecyduje się na adopcję kota, otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. W ramach kocich wyprawek przewidziano transporter, drapak i zabawkę. W akcji mogą też wziąć udział miłośnicy psów. Ci, którzy w niedzielę adoptują czworonoga otrzymają dla swoich psów obrożę, smycz i matę węchową - mówi Anna Czerwonka z lubelskiego ratusza.

Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt odbędzie się w tę niedzielę. W spotkaniu wezmą udział zoopsycholodzy, styliści kocich wnętrz i miłośnicy kotów.

- O aktywności kotów opowie zoopsycholog Dariusz Ornala, a porady w zakresie projektowania kocich wnętrz przedstawi Patrycja Kalisz z pracowni Czarny Kot. Odbędzie się też spotkanie z Emilią Komarnicką-Klynstrą. Aktorka jest miłośniczką kotów, a także autorką książki "Cieszę się, że jesteś" - dodaje Anna Czerwonka.

Uczestnicy Dnia Otwartego usłyszą też o zasadach pielęgnacji kotów, procedurze adopcji i profilaktyce zdrowotnej zwierząt. Będą też mogli wejść w relacje z mieszkańcami Schroniska.

- Niedzielne wydarzenie będzie doskonałą okazją do poznania podopiecznych naszej placówki. Te koty czekają na nowe domy i nowe przyjaźnie. Potrzebują jednak sprawdzonych i oddanych opiekunów - wyjaśnia Dorota Okrasa.

Dzień Otwarty w lubelskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt odbędzie się w tę niedzielę między 12:00 a 15:00. Aktualnie w placówce przebywa 370 zwierząt, w tym 92 koty.