Lublin - Ekstremalna Droga Krzyżowa 2023. Wyruszy 17 marca

2023-02-08 13:03
Lublin - Ekstremalna Droga Krzyżowa 2023. Wyruszy 17 marca
Autor: zdjęcie organizatora

To będzie fizyczny wysiłek i duchowe wzmocnienie. Ekstremalna Droga Krzyżowa znów wyjdzie na trasy. W Lublinie ruszyły już pierwsze przygotowania.

EDK odbędzie się w Lublinie 17 marca. Jak co roku wielkopostna wyprawa będzie mieć kilka szlaków różnej długości. Samą wędrówkę poprzedzi wspólna modlitwa.

- Ekstremalną Drogę Krzyżową rozpoczniemy mszą św. o godz. 19:00 w lubelskiej archikatedrze. Będzie jej przewodniczyć lubelski metropolita, ks. abp Stanisław Budzik. Potem uczestnicy wyruszą na trasy. Mamy ich kilka. Poprowadzą do Wąwolnicy, wokół Lublina, będą też dwa szlaki do Lubartowa - mówi organizator lubelskiej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, ks. Mirosław Ładniak.

W drodze uczestnicy pokonają od 30 do ponad 50 kilometrów. Każdy odcinek będzie niósł ze sobą duży wysiłek fizyczny. Ma umożliwić to wędrówkę do swojego wnętrza.

- EDK, to przede wszystkim odkrywanie siebie, gdy chodzi o wewnętrzną walkę. Oprócz tej fizycznej drogi, która jest bardzo trudna, ma też duchowy aspekt. Te fizyczne trudności są często bardzo uciążliwe, szczególnie jeśli pada i jest błoto. O to też w tym chodzi. Ta ekstremalna droga łączy się jednak z drogą do głębi naszego serca - dodaje ks. Mirosław Ładniak.

Duchowny podkreśla, że Ekstremalna Droga Krzyżowa jest za każdym razem nowym doświadczeniem.

- Wiem, że to jest może trudne i dziwne dla tych, którzy nigdy nie byli na EDK, ale zapewniam wszystkich, którzy pójdą na Ekstremalną Drogę Krzyżową, że oprócz wysiłku i zmęczenia, ta wędrówka zapewnia możliwość odkrycia siebie. Sam co roku jestem zaskakiwany, jak na nowo poznaję siebie i swoje wnętrze - mówi organizator Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Jak zaznacza - EDK jest dla ludzi wierzących i poszukujących. Jest też dla tych, którzy pytają o miejsce swojego życia.

- Ta nocna wędrówka połączona z wysiłkiem fizycznym i z maszerowaniem w głąb swojego serca jest właśnie istotą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej - podkreśla ks. Ładniak.

Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Lublina 17 marca. Szczegóły już wkrótce będą dostępne na facebookowym profilu EDK Lublin.