Lublin/Kurdystan - pomoc dzieciom po wojnie z ISIS

2021-09-30 8:59
Lublin?kurdystan - pomoc dzieciom po wojnie z ISIS
Autor: zdjęcie organizatora

Pomaga małym ofiarom Państwa Islamskiego i przywraca im marzenia. Lubelskie Stowarzyszenie Solidarności Globalnej wspiera osierocone dzieci z uchodźczych obozów na terenie Kurdystanu.

W finansową adopcję serca można się włączyć, co dla kurdyjskiej autonomii ma obecnie priorytetowe znaczenie.

Jak mówi pełnomocnik rządu kurdyjskiego w Polsce, Ziyad Raoof - po zakończeniu wojny z ISIS ustała pomoc międzynarodowa, tymczasem to właśnie teraz widać skutki tego konfliktu. Są to wciąż obecni uchodźcy i dzieci, które pozostały bez kompletnie żadnej opieki.

Ambasador podkreśla, że wskutek działań bojowników Państwa Islamskiego do irackiego Kurdystanu trafiło 2 miliony uchodźców, wśród nich jest obecnie około 30 tysięcy dzieci.

Międzynarodowy program "Przywrócić Marzenia" polega na fundowaniu stypendiów dla sierot poszkodowanych przez ISIS. Wyklucza segregację, a to oznacza, że pomoc trafia zarówno do dzieci chrześcijańskich, jazydzkich, jak i muzułmańskich.

Inicjatywę kilka lat temu uruchomił ks. Mieczysław Puzewicz po wizycie w Kurdystanie. Jest realizowana przy współpracy z kurdyjską Fundacją Charytatywną im. Barzaniego.

W pomoc można się włączyć. Szczegóły są dostępne na Facebooku Stowarzyszenia Solidarności Globalnej w Lublinie i na stronie organizacji: solidarity.com.pl.