Lublin - "Mikołajki z komunikacją miejską"

2023-12-05 13:11
Lublin - Mikołajki z komunikacją miejską
Autor: ZTM Lublin

Lublin zaczerwieni się od Mikołajów. Jutro w mieście "Mikołajki z komunikacją miejską". Na pasażerów będą czekać niespodzianki umilające podróż.

Akcja potrwa przez niemal cały dzień, a niektóre jej elementy będzie można dostrzec nawet do 19 stycznia. W tym przypadku chodzi o specjalny trolejbus.

- Wyjedzie na ulice miasta w świątecznej aranżacji. Na zewnątrz będzie oklejony grafiką w choinki i bombki, natomiast o wnętrze trolejbusu zadba grupa "Otulanie włóczką". Na tę okazję przygotuje specjalne ozdoby. W mikołajkowej linii podróż pasażerom będzie umilać świąteczna muzyka, a na pasażerów będą również czekały słodkie upominki - mówi Monika Fisz z ZTM w Lublinie.

W środę 6 grudnia mikołajkowy trolejbus będzie kursować na linii nr 158. Numer taborowy pojazdu to 3888.

- Pierwszy kurs rozpocznie się na przystanku Felin 02 o godz. 9:07. Potem trolejbus będzie realizować kolejne, zgodnie z rozkładem. Między 9:00 a 17:00 w trolejbusie obecni też będą nasi pracownicy, przebrani w świąteczne stroje - dodaje Fisz.

Pojazd będzie jeździć po ulicach Lublina przez kilka tygodni. Będzie wozić pasażerów zarówno w okresie przed, jak i poświątecznym.

- Od 7 grudnia trolejbus będzie kierowany do standardowej obsługi liniowej. Będzie go można spotkać na ulicach miasta do 19 stycznia 2024 roku - wyjaśnia Fisz.

To nie koniec świątecznych atrakcji w lubelskiej komunikacji miejskiej. Jutro Mikołaje pojawią się w pojazdach MPK Lublin. Będą nimi kierowcy i kontrolerzy biletów.

- Obowiązkowym elementem stroju kontrolerów będą czerwone czapki z białym pomponem. Podobne będą mieć kierowcy autobusów i trolejbusów, bo 6 grudnia część z nich do służbowego stroju włoży czerwone czapki Mikołajów. Będzie ich można spotkać do wieczora na różnych liniach obsługiwanych przez lubelskie MPK - dopowiada przedstawicielka lubelskiego ZTM-u.

Akcja "Mikołajki z komunikacją miejską" to przedsięwzięcie ZTM i MPK Lublin. Jest realizowane we współpracy z Referatem Marketingu Miasta Lublin, który przygotował projekt świątecznej grafiki na trolejbus oraz grupą "Otulanie włóczką", która ozdobi wnętrze świątecznego trolejbusu.