Lublin - przysięga terytorialsów i piknik wojskowy

2021-09-24 11:59
Lublin - przysięga terytorialsów i piknik wojskowy
Autor: zdjęcie organizatora

Zrobią w Lublinie pokaz historycznej broni i zabytkowych pojazdów. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zapraszają na historyczno-wojskowy piknik.

To propozycja dla całych rodzin. Lubelscy terytorialsi zapraszają na piknik wojskowy. Zrobią pokaz historycznej broni i zabytkowych pojazdów, a do tego zaprezentują rekonstrukcje walk o niepodległość i współczesne wyposażenie.

Jak mówi rzecznik lubelskiej brygady WOT, kpt. Damian Stanula - będzie, m.in. pokaz najnowocześniejszego wyposażenia żołnierzy, m.in. dronów FlyEye, karabinków Grot i sprzętu saperów. Żołnierze przeprowadzą też zasadzkę z użyciem środków pozoracji pola walki.

Dodatkowo osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi WOT będą mogły porozmawiać o służbie z żołnierzami - rekruterami.

Imprezę poprzedzi przysięga nowych ochotników. W szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej wstąpi 77 żołnierzy z całego regionu.

Piknik nawiązuje do 100. rocznicy oficjalnego zakończenia wojny polsko-bolszewickiej i 99. rocznicy objęcia Garnizonu Lublin przez 8. Pułk Piechoty Legionów. Odbędzie się jutro, na terenie lubelskiego kompleksu wojskowego przy Drodze Męczenników Majdanka. Start o 11:00. Na smakoszy kuchni polowej będzie czekać wojskowa grochówka.