Lublin - rusza nowa edycja spotkań Alpha

2023-01-18 11:50
Lublin - rusza nowa edycja spotkaniach Alpha
Autor: zdjęcie organizatora

Nie boją się trudnych tematów z życia Kościoła. Organizatorzy kursu Alpha zapraszają do debaty. W Lublinie wkrótce rozpoczną nową edycję spotkań.

Alpha proponuje uczestnikom rozmowy, wymianę doświadczeń i poszukiwanie prawdy. Spotkania są ofertą dla osób poszukujących i wierzących, ale też i niewierzących.

- Kurs w swej istocie jest spotkaniem. Głównym jego celem jest bycie razem i rozmowa na tematy wiary, Boga i Kościoła. Naczelną zasadą jest to, że rozmawiamy bez oceny czyichś poglądów, czy wskazywania jednej słusznej odpowiedzi - mówi lubelski organizator spotkań, Rafał Kuśmierczyk.

Jak zaznacza - kurs jest dla każdego, kto ma pytania na ważne tematy. Można przyjść i brać udział w debacie, a można uczestniczyć przysłuchując się wypowiedziom innych.

- Alpha jest zachętą do tego, by zrozumieć drugiego człowieka. Ma być też okazją do wyjścia poza siebie. Chodzi o to, by posłuchać nie tylko tego, co my mamy do powiedzenia, ale też usłyszeć, jaką odpowiedź ma Bóg. Jednocześnie Alpha jest skierowana do osób, których wieź z Bogiem, wiarą czy Kościołem nie musi być silna. Mogą mieć wątpliwości, ale chcą z tymi wątpliwościami się zmierzyć. Zapraszamy każdego, kto o wierze chce słuchać nie tylko podczas kazań, ale sam także pragnie w sobie coś pod tym kątem zmienić - dodaje Kuśmierczyk.

Spotkania będą odbywać się w dwóch miejscach i terminach. W poniedziałki o 18:00 na terenie parafii pw. św. Maksymiliana, a w środy o 19:00 w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej.

- Poniedziałkowe debaty startują 30 stycznia, a środowe 8 lutego. Wszystkie mają ten sam model. Zaczynają się wspólną kolacją, potem jest wykład i dyskusja - wyjaśnia Kuśmierczyk.

Spotkania polecają także ci, którzy brali udział w poprzednich edycjach Alpha. Jak podkreślają - kurs wpływa na duchową przemianę uczestników, ale także na międzyludzkie relacje.

- Jest to wspaniała przygoda i głębokie przeżycie. Zaczynamy kurs z obcymi sobie ludźmi, ale podczas spotkań zawiązują się także bardzo głębokie więzi. Niektóre trwają nawet po zakończeniu kursu - mówi Tomasz, członek wspólnoty "Miasto Dawida" przy Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej.

Cały kurs jest bezpłatny i trwa 11 tygodni. Można przychodzić na wszystkie spotkania albo na kilka. Nie ma zobowiązań do odbycia całego kursu.

- W tych spotkaniach jest miejsce na wolność i to jest bardzo ważne. W kursie Alpha podobało mi się właśnie to, że nikt mi nie mówił, co mam myśleć. Mogłem sam poszukiwać odpowiedzi, do tego z ludźmi, którzy mają podobne pytania - dodaje Marcin, uczestnik Alpha od 2019 roku.

O kursie Alpha można poczytać na profilach organizatora i na stronach parafii, w których będą odbywać się spotkania. Szczegóły są dostępne pod jednym, jak i drugim linkiem.