Lublin - Urząd Miasta zbuduje ul. Sławinek

2023-12-28 12:26
Lublin - Urząd Miasta zbuduje ul. Sławinek
Autor: Urząd Miasta Lublin

W Lublinie będzie nowa droga. To ulica Sławinek. Ratusz podpisał właśnie umowę na jej realizację.

Nowa inwestycja ma być gotowa w połowie 2025 roku. Powstanie na lubelskim Sławinie.

- Zakres inwestycji dotyczy budowy ulicy o długości około 600 m. Powstanie na odcinku od drogi serwisowej wzdłuż ul. Willowej do ul. Północnej - mówi Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin.

Prace zrealizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Na zbudowanie drogi wykonawca będzie miał 18 miesięcy.

- W ramach zadania powstanie droga jednojezdniowa o szerokości 5 m, z dwoma pasami ruchu oraz chodnikami. Prace drogowe obejmą również przebudowę zjazdów na przyległe działki, drogowcy zbudują też oświetlenie uliczne - dodaje Góźdź.

Umowa z wykonawcą uwzględnia także powstanie sieci podziemnych. Chodzi o budowę kanalizacji deszczowej, sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej.

- To jeszcze nie wszystko. Drogowcy przebudują i zabezpieczą linie elektroenergetyczne, infrastrukturę telekomunikacyjną oraz istniejące sieci. Ponadto zbudują kanał technologiczny. Na zakończenie inwestycji zostaną też wykonane nasadzenia zieleni oraz elementy stałej organizacji ruchu - zaznacza Justyna Góźdź.

Teraz zadaniem wykonawcy będzie przedstawienie harmonogramu inwestycji i opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu.

- To pozwoli na przekazanie placu budowy i rozpoczęcie prac w terenie. Powinno to nastąpić w styczniu - dodaje urzędniczka ratusza.

Prace przy budowie ul. Sławinek w Lublinie pochłoną ponad 7,8 mln zł.