Lublin - "Zima w mieście", czyli oferta na ferie

2024-01-11 9:50
Lublin - Zima w mieście, czyli oferta na ferie
Autor: Urząd Miasta Lublin

Będą warsztaty kulturalne, sportowe, animacje i rozrywka. Lublin zorganizuje uczniom ferie. To w ramach akcji "Zima w mieście".

Oferta na czas ferii ma być różnorodna. Będzie w czym wybierać, bo w tym roku Urząd Miasta Lublin przewiduje dla uczniów kilkadziesiąt spotkań i zajęć.

- To już kolejna edycja akcji "Zima w mieście". Podobnie, jak w poprzednich latach uczennice i uczniowie lubelskich szkół spędzający ferie w mieście, będą mogli skorzystać z szerokiej oferty atrakcji kulturalnych, sportowych, animacji czy wyjść do miejsc zabawy i rozrywki - wyjaśnia Anna Czerwonka z lubelskiego ratusza.

Akcja "Zima w mieście" potrwa przez całe ferie. Włączają się w nią różne ośrodki odpowiedzialne za wydarzenia. Są to domy kultury, muzea, punkty sportowe i kina.

- Wśród tegorocznych propozycji znalazły się warsztaty edukacyjne i artystyczne. Są to zajęcia muzyczne, plastyczne, teatralne, fotograficzne i z robotyki. Będą też spotkania sportowe, m.in. nauka pływania, czy warsztaty ze wspinaczki. Nie zabraknie również animacji i wyjść do miejsc zabawy i rozrywki. Zajęcia odbędą się, np. w parku trampolin - dodaje Anna Czerwonka.

Ratusz zapowiada, że wiele spotkań będzie mieć charakter rodzinny i integracyjny. To oznacza, że z zaplanowanych atrakcji skorzystają zarówno dzieci, jak i młodzież.

- Zapraszamy do udziału wszystkie młode mieszkanki i wszystkich młodych mieszkańców naszego miasta. Cała oferta, to ciekawy sposób na spędzanie ferii oraz doskonała okazja do aktywnego wypoczynku i wspólnej zabawy - dodaje urzędniczka ratusza.

Zapisy na zajęcia będą prowadzone od najbliższego poniedziałku. Ruszą 15 stycznia bezpośrednio u organizatorów poszczególnych wydarzeń.

- Warto zapoznać się z pełną ofertą akcji. Zasady uczestnictwa, terminy zajęć i warsztatów, a także wszelkie informacje w sprawie organizowanych wydarzeń są dostępne na specjalnej stronie internetowej: zima.lublin.eu - wyjaśnia Anna Czerwonka.

Akcja potrwa przez całe ferie. W tym roku na Lubelszczyźnie przypadają w terminie od 29 stycznia do 11 lutego​​.