Lublin - ZTM i zmiany w komunikacji miejskiej na okres ferii zimowych

2024-01-23 12:00
Lublin - ZTM i zmiany w komunikacji miejskiej na okres ferii zimowych
Autor: ZTM Lublin

Idą ferie, będzie nowy rozkład jazdy. Od poniedziałku ZTM w Lublinie ograniczy liczbę kursów komunikacji miejskiej. Wynika to z mniejszego zapotrzebowania.

Zmiany w lubelskiej komunikacji miejskiej obejmą okres ferii zimowych. W naszym regionie rozpoczną się 29 stycznia i potrwają do 9 lutego.

- Z uwagi na ferie zimowe w województwie lubelskim oraz zaczynający się okres sesji na lubelskich uczelniach, od 29 stycznia obowiązują zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Wzorem lat ubiegłych, w dzień powszedni będzie obowiązywał rozkład specjalny - mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

W czasie ferii autobusy i trolejbusy będą kursować zgodnie z tabelą: "Dzień Powszedni, Specjalny". Jak informuje ZTM - wynika to z mniejszego zapotrzebowania.

- Jest to rozkład lekko zmodyfikowany w stosunku do rozkładu obowiązującego w roku szkolnym. Z jednej strony uwzględnia zmniejszony popyt z uwagi na ferie, urlopy i przerwy w nauce, a z drugiej - zapewnia dojazd do zakładów pracy. Jest po prostu dostosowany do przewidywanych na najbliższy czas potrzeb na komunikację miejską - wyjaśnia Fisz.

Jednocześnie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie apeluje do pasażerów, by nie jeździli na pamięć. Nowy rozkład można też już sprawdzić.

- W tym miejscu zachęcamy pasażerów, aby przed wyjściem na przystanek zerknęli na rozkład linii, którymi jeżdżą każdego dnia. Te zmiany obowiązują od poniedziałku, 29 stycznia i potrwają do piątku, 9 lutego - zaznacza przedstawicielka ZTM Lublin.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podkreśla przy tym, że rozkład zmieniony na czas ferii dotyczy tylko i wyłącznie dni powszednich.

- W czasie najbliższych ferii zimowych kursy obowiązujące w soboty i dni świąteczne pozostają bez zmian - zaznacza Monika Fisz z ZTM w Lublinie.

Szczegóły są dostępne na przystankach i w Internecie - na stronach: ZTM i MPK Lublin.