PCK: Światowy Dzień Walki z Głodem -wspomóż zbiórkę żywności

2021-10-15 11:48
Światowy Dzień Głodu
Autor: PCK Światowy Dzień Głodu

Światowy Dzień Walki z Głodem to akcja, której głównym celem jest uświadomienie społeczeństwu skali ubóstwa, która nie dotyczy wyłącznie krajów III świata, ale również Polski oraz skutków niedożywienia zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Ogólnopolska Kampania Walki z Głodem, którą Polski Czerwony Krzyż prowadzi od 11 lat ma także na celu edukację społeczeństwa o zdrowym odżywianiu i prowadzeniu zdrowego stylu życia.

"W tym roku łączymy dwie akcje w jedną. Akcję związaną ze ŚWIATOWYM Dzień Głodu połączyliśmy z akcją, która która kończy się 15 października, a dotyczy zbiórki produktów dla imigrantów i imigrantek z granicy polsko-białoruskiej. Potrzeby są ogromne, a sytuacja jest dramatyczna. Obecnie trwająca zbiórka nas zaskakuje, codziennie dociera do nas tona lub dwie darów: ubrań i produktów spożywczych. Tych produktów jest niestety mniej, dlatego postanowiliśmy połączyć obie akcje, aby uzyskać produkty dla migrantów i migrantek zna wschodniej granicy" - mówi Kamil Raczyński z lubelskiego oddziału PCK.

Produkty jakie w tym roku są zbierane przez PCK mogą się wydawać nietypowe, jednak mają trafić do konkretnej grupy odbiorców, dlatego też pracownicy i wolontariusze PCK zwracają szczególną uwagę na otrzymane produkty żywnościowe.

„Przyjmujemy słodycze, batony energetyczne, orzechy, bakalie, konserwy i pasztety – tutaj zwracamy uwagę, aby te produkty były rybne lub drobiowe, anie wieprzowe. Zbieramy także żele energetyczne, musy owocowe, jedzenie dla niemowląt – żywność dla dzieci jest towarem deficytowym zatem każdy produkt jest na wagę złota. Zebrane produkty i spakowane w pakiety pomocowe zostaną przetransportowane do naszych oddziałów jak najbliżej granicy, czyli m. in. do Włodawy, Radzynia Podlaskiego czy Biała Podlaska, a stamtąd będę dystrybuowane dalej" - dodaje K. Raczyński.

Produkty można stale dostarczać do punktów PCK, a te mieszczą się nie tylko w Lublinie, ale na terenie całej Lubelszczyzny. Namiary na oddziały PCK.

Według Światowej Organizacji Zdrowia głód jest jednym z największych problemów współczesnego świata. Właściwe odżywianie ma wpływ na rozwój zarówno fizyczny jak i emocjonalny. Szczególnie narażone na negatywne skutki niedożywienia są dzieci oraz młodzież. W 1947 Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa Organizacji Narodów Zjednoczonych (FAO) ogłosiła 16 października Światowym Dniem Walki z Głodem. W Tym dniu na całym świecie zbierane są fundusze na programy dożywiania.