Podopieczni Caritas Archidiecezji Lubelskiej otrzymają świąteczne paczki

2021-12-15 21:21
Caritas AL
Autor: ZS Ks. Paweł Tomaszewski, dyrektor Caritas AL i Maciej Ładwiński, dyrektor ds. marketingu Perła - Browary Lubelskie

Wigilia Miłosierdzia odbędzie się tego roku w trzech miastach na Lubelszczyźnie. Dzięki darczyńcom podopieczni Caritas Archidiecezji Lubelskiej otrzymają na Boże Narodzenie paczki żywnościowe oraz wigilijny posiłek, który zabiorą do domów.

Wigilia Miłosierdzia organizowana jest przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej od 2017 roku. Jest to spotkanie, podczas którego, u progu tak ważnych świąt jak Boże Narodzenie, organizacja chce szczególnie pomagać osobom starszym, samotnym, ubogim i bezdomnych, by przypomnieć im, że mają na kogo liczyć.

Jeden z głównych darczyńców Perła – Browary Lubelskie - ufundował 500 paczek z żywnością oraz kilkaset posiłków.

-W tym roku ta pomoc jest szczególnie ważna, bo rozszerzyliśmy Wigilię Miłosierdzia, wydarzenie odbędzie się nie tylko w Lublinie, ale także w Chełmie przy parafii Narodzenia NMP oraz w Puławach przy parafii Miłosierdzia Bożego -  mówi dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej ksiądz Paweł Tomaszewski.

-Cieszymy się, że możemy pomóc najbardziej potrzebującym w Lublinie i regionie - - mówił przekazujący dary - Maciej Ładwiński, dyrektor marketingu w firmie Perła - Browary Lubelskie. Nasze firmowe lokale przygotują też 400 porcji świątecznego bigosu na spotkanie wigilijne podopiecznych Caritas - dodaje Maciej Ładwiński.

W ufundowanych paczkach znalazły się między innymi konserwy, makaron, olej, mąka, cukier, ryż i słodycze.

W tym roku Wigilia Miłosierdzia rozciągnie się nie tylko na Lublin (plac przy Domu Nadziei Caritas Archidiecezji Lubelskiej, al. Unii Lubelskiej 15), ale także na Chełm (plac przy parafii Narodzenia NMP, ul. Lubelska 2) i Puławy (sala teatralna przy parafii Miłosierdzia Bożego, ul. Doktora Mieczysława Kowalskiego 1).  W tych  trzech miejscach z wsparcia skorzysta 1000 osób (ok. 200 w Chełmie i Puławach oraz 600 w Lublinie). Wydarzenie to odbędzie się 24 grudnia o godzinie 10:00 w każdym z miast.

Spotkaniu w Lublinie przewodniczył będzie ks. Arcybiskup Stanisław Budzik, w Puławach ks. Bp Adam Bab, zaś w Chełmie ks. Bp Józef Wróbel. Aby wziąć udział w Wigilii Caritas wystarczy w tym dniu pojawić się w wyznaczonym miejscu wraz z dowodem osobistym. Ze względu na sytuację epidemiczną, organizatorzy proszą także o korzystanie z maseczki zakrywającej usta i nos.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej zaprasza również wszystkich chcących zaangażować się w pomoc jako wolontariusze przy organizacji wydarzenia. Szczegóły są na stronie lublin.caritas.pl