Polski Ład: Pracownicy KAS odpowiedzą podatnikom na pytania

2022-01-13 13:56
Pracownicy urzędów skarbowych pomoga podatnikom zrozumieć Polski Ład
Autor: Ministerstwo Finansów/gov.pl Pracownicy urzędów skarbowych pomoga podatnikom zrozumieć Polski Ład

W każdy dzień roboczy, na mocy decyzji Ministerstwa Finansów i Premiera Mateusza Morawieckiego, pracownicy urzędów skarbowych będą udzielać konsultacji i odpowiadać na pytania podatników w zakresie Polskiego Ładu, czyli nowego systemu podatkowego w Polsce.

Od wtorku (11 stycznia)w urzędach skarbowych uruchomiono dyżury podatkowe.

Naszym celem jest, aby każdy podatnik uzyskał informacje w zakresie wprowadzanych zmian podatkowych. Pracownicy udzielają odpowiedzi na temat ujętych zmian podatkowych w nowym systemie. W każdym urzędzie skarbowym w zakresie wyjaśniania zmian związanych z Polskim Ładem zostało wskazanych po kilka osób. Liczba tych pracowników zależna jest od wielkości jednostki. Z czasem liczba takich osób będzie się zwiększać. Nasi pracownicy maja także zapewnione wsparcie ekspertów z pionu orzecznictwa oraz ekspertów z Ministerstwa Finansów – mówi Artur Krukowski, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Podatnik może skonsultować się z pracownikiem urzędu skarbowego telefonicznie lub osobiście – po wcześniejszym umówieniu wizyty w urzędzie. W sytuacji, gdy przedstawiona kwestia będzie wymagała szerszej konsultacji – podatnik otrzyma odpowiedź mailowo lub telefonicznie.

Dodatkowo działa bezpłatna infolinia dotycząca Polskiego Ładu. Każdy, kto ma pytania może skorzystać także z drugiej infolinii i porozmawiać z konsultantem z Krajowej Informacji Skarbowej. Pracownicy urzędów skarbowych ciągle zdobywają niezbędna wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i webinarach organizowanych przez Ministerstwo Finansów, maja także wsparcie w ekspertach naszego pionu orzecznictwa – dodaje A. Krukowski.

Na wizytę w konkretnym urzędzie skarbowym, dotyczącą zmian podatkowych wprowadzonych Polskim Ładem, można umówić się na wizytę korzystając z usługi rezerwacji na stronie wizyta.podatki.gov.pl (link otwiera nowe okno w zewnętrznym serwisie).

Więcej na www.lubelskie.kas.gov.pl lub www.kis.gov.pl lub www.podatki.gov.pl

Infolinia Polskiego Ładu 22 765 64 64 Infolinia KIS (Krajowa Informacja Skarbowa) 22 330 03 30 lub 801 055 055