Songi stanu wojennego w Teatrze Muzycznym w Lublinie

2021-11-30 19:05
 Koncert „Songi stanu wojennego i wolności”
Autor: Teatr Muzyczny w Lublinie Koncert „Songi stanu wojennego i wolności” - plakat

Wybranymi utworami opowiedzą o niepokoju, niepewności i pragnieniu wolności. Z okazji 40. -tej rocznicy ogłoszenia w Polsce stanu wojennego artyści Teatru Muzycznego w Lublinie zaprezentują wyjątkowe widowisko muzyczne. Koncert „Songi stanu wojennego i wolności” odbędzie się 8 grudnia.

W związku z przypadającą w tym roku 40. rocznicą ogłoszenia w Polsce stanu wojennego, Teatr Muzyczny w Lublinie przygotował wyjątkowe wydarzenie: koncert „Songi stanu wojennego i wolności” w reżyserii Tomasza Mana. 

Koncert będzie można usłyszeć na żywo w Teatrze  Muzycznym 8 grudnia o godz. 18.00 oraz obejrzeć 13 grudnia na kilku antenach TVP.

Podczas koncertu artyści opowiedzą utworami o niepokoju, niepewności i pragnieniu wolności, ale także o nadziei i poszukiwaniu miłości.

W programie koncertu takie utwory, jak „W domach z betonu” Martyny Jakubowicz, „Mury” Jacka Kaczmarskiego, „Psalm stojących w kolejce” Krystyny Prońko czy „Niepokonani” Perfectu.

Wielu artystów, których zobaczyć można będzie na scenie podczas koncertu „Songi stanu wojennego i wolności”, w 1981 roku jeszcze nie było na świecie… Ale to właśnie oni najgłośniej chcą mówić o tym, że musimy pamiętać.

Wystąpią soliści: Kamila Lendzion, Paulina Janczaruk, Dorota Szostak-Gąska, Jakub Gąska, Patryk Pawlak i Patrycjusz Sokołowski; artyści chóru, balet i band Teatru Muzycznego w Lublinie.

Gwiazdą koncertu będzie Wojtek Cugowski – znakomity wokalista, gitarzysta i autor tekstów, który świetnie czuje się w każdym repertuarze: od poezji śpiewanej do hard rocka!

Ponownie zagra też Adam Drath – wszechstronny gitarzysta zespołu Bajm, którego tak entuzjastycznie przyjęli widzowie podczas koncertu 11 listopada w Teatrze Muzycznym.

Koncert „Songi stanu wojennego i wolności” odbędzie się 8 grudnia o godzinie 18.00.

Szczegóły są na facebookowym profilu i stronie Teatru Muzycznego w Lublinie.