Stowarzyszenie Anthill z Lublina planuje nowe wydarzenia

2023-03-01 12:14
Logo
Autor: Stowarzyszenie Anthill Anthill - logo

Będzie cykl koncertów i spotkań oraz specjalna aplikacja. Działania dedykowane są zarówno dla dzieci jak i dorosłych. ​Projekty Stowarzyszenia Anthill realizowane są w partnerstwie z Archidiecezją Lubelską. Jednym z miejsc, które ma przyciągać zarówno młodszych jak i starszych jest Wieża Trynitarska.

Anthill to lubelska organizacja, której celem jest budowanie świadomości obywatelskiej oraz stymulowanie rozwoju społecznego. Poprzez działalność Stowarzyszenia realizuje misję rozwoju w zakresie edukacji, kultury i sztuki, upamiętniania historii, pielęgnowania tradycji. Jednocześnie kładzie duży nacisk na budowanie wartości, poprzez działalność partycypacyjną realizowaną w różnych obszarach życia społecznego.

Jednym z ostatnich projektów Anthill jest wydarzenie „Powstanie Styczniowe w Kazimierzu Dolnym”. Jest to upamiętnienie działań́ powstańczych w rejonie Kazimierza Dolnego – oddziału Leona Frankowskiego i całego garnizonu pod dowództwem Antoniego Zdanowicza. W ramach wydarzeń na wzgórzu za kościołem Farnym można oglądać  całosezonową wystawę poświęconą wydarzeniom stycznia 1863 roku.  

Chcemy, żeby te wydarzenia historyczne trafiały do jak największej grupy odbiorców, dlatego zrealizowaliśmy całoroczną wystawę tematyczną, która będzie prezentowana na wzgórzu cmentarnym między Zamkiem a kościołem farnym w Kazimierzu Dolnym. Przygotowaliśmy również katalogi z wystawy, dzięki którym każdy zainteresowany będzie mógł zabrać kawałek historii do domu. Dla najmłodszych przygotowaliśmy komiksy, które przedstawiają wydarzenia z Powstania w sposób przystępny i łatwy do zapamiętania…” – mówi Bartosz Niewiadomski ze Stowarzyszenia Anthill.

W 2023 roku Stowarzyszeniem Anthill planuje szereg działań z dziedzin kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego. Poza tym nie zabraknie edukacji, digitalizacji czy ochrony zabytków.

W ramach wydarzeń planowane są koncerty trębaczy z tarasu Wieży Trynitarskiej. Spotkania potrwają od wiosny do jesieni. Początek w każdą niedzielę o godzinie 15.00.

Szczegóły są na profilu i stronie Stowarzyszenia Anthill.