Ulicami Lublina przejdzie Orszak św. Mikołaja

2021-11-26 13:44
Orszak św. Mikołaja
Autor: Parafia św. Mikołaja w Lublinie Orszak św. Mikołaja w Lublinie

Będą prezenty, barwny korowód ulicami miasta, ważnie świętego Mikołaja i pokaz sztucznych ogni. To już ósmy Orszak św. Mikołaja - święto ponad podziałami przypominające biskupa z Miry. Ten święty pokazuje jak wychodzić do drugiego człowieka z otwartym sercem z miłością i optymizmem.

Po raz ósmy w historii Lublina w dniu 05. grudnia w niedzielę odbędzie się Orszak Świętego Mikołaja, który przejdzie ulicami miasta. Lubelski orszak ma być świętem radości, do którego zostali zaproszeni wszyscy mieszkańcy Lublina, regionu i Polski.

Ma to być barwny korowód. Św. Mikołaj będzie niósł worek prezentów, odwiedzi między innymi dzieci w Domu Dziecka przy ul. Sierocej, ul. Dymowskiego i ul. Słowikowskiego, a także małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego przy ul. Gębali oraz dzieci niepełnosprawne i niewidome w Specjalistycznym Ośrodku Wychowawczym przy ul. Hirszfelda.

W trakcie orszaku św. Mikołaj odwiedzi około 1000 dzieci ze wspomnianych ośrodków.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00 na Rynku Głównym Starego Miasta Lublina występem różnych zespołów dziecięcych z udziałem gwiazd muzyki rozrywkowej. A następnie po występach nastąpi wyjście barwnego orszaku i przemarsz ulicami: Królewska, Lubartowska, Czwartek, Szkolna, Słowikowskiego i zakończy na placu przed kościołem św. Mikołaja. 

Parafia pw. św. Mikołaja chce pobudzić mieszkańców Lublina, a zwłaszcza dzieci i młodzież do refleksji i dobroczynności, wrażliwości na potrzebujących, skrzywdzonych przez los, a także wyprostować komercyjny wizerunek św. Mikołaja.