Ulicami Lublina przeszedł Orszak Świętego Mikołaja

2021-12-05 18:53
Orszak św. Mikołaja
Autor: ZS Orszak Świętego Mikołaja przeszedł ulicami Lublina

Był barwny korowód ulicami miasta, pokaz sztucznych ogni oraz prezenty dla dzieci. W Lublinie odbył się Orszak świętego Mikołaja. Wydarzenie przyciągnęło tłumy na lubelskie Stare Miasto skąd ruszył kolorowy pochód do parafii na wzgórzu Czwartek. Celem wydarzeni jest pokazanie postaci nie komercyjnego, ale tego prawdziwego Świętego Mikołaja - biskupa z Miry.

Chcemy odkomercjalizować postać świętego i pokazać, kim był autentyczny biskup z Miry – mówi proboszcz parafii św. Mikołaja w Lublinie ks. Piotr Kawałko, główny organizator Orszaku św. Mikołaja. Będziemy wspominać postać św. Mikołaja – wybitnego pedagoga, wychowawcy, przyjaciela dzieci i młodzieży i prosić o wszelkie łaski dla mieszkańców miasta, województwa, a w szczególności dla dzieci i młodzieży - dodaje - ks. Piotr Kawałko. 

Orszak Świętego Mikołaja w Lublinie został zorganizowany po raz ósmy. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 13.00 na Rynku Starego Miasta. Po występach zespołów dziecięcych i przywitaniu Świętego Mikołaja Orszak z barwnym korowodem przemaszerował od Bramy Krakowskiej ulicą Królewską, Lubartowską, Czwartek, Szkolną, Słowikowskiego do placu przed kościołem św. Mikołaja na Czwartku.

W trakcie wydarzenia tradycyjnie odbyło się ważenie św. Mikołaja, były również konkursy,  występ dziecięcego zespołu „Promyczki”, loteria fantowa i pokazy sztucznych ogni i liczne niespodzianki.

Orszak św. Mikołaja w Lublinie jest organizowany od 2014 roku.