"W górę serca". 23 czerwca II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej [AUDIO]

2024-06-19 12:21
Plakat zapowiadający II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej
Autor: Archidiecezja Lubelska Plakat zapowiadający II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej

Uczestnicy będą wspólnie modlić się i świętować piękno rodzinnego życia. Wszystko w niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej.

Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „W górę serca!”, które zachęcają nas do nieustannego trwania w nadziei i dążenia ku Niebu, także w obliczu różnych trudności, z którymi borykamy się na co dzień. Wspólne świętowanie II Dnia Rodzin Archidiecezji Lubelskiej rozpocznie się o godzinie 12.00 Eucharystią pod przewodnictwem biskupa Mieczysława Cisło, podczas której małżonkowie odnowią swoją przysięgę małżeńską. - To wydarzenie całkowicie nowe na mapie naszej archidiecezji ale zyskujące na popularności. Zapraszamy wszystkie rodziny, nie tylko te, które formują się we wspólnotach, również te, które nie należą do wspólnot ale chcą poznać inne rodziny i piękno rodzinnego świętowania. Po tym, jaki jest odzew widać, że jest potrzeba organizowania takich wydarzeń. Zachęcamy też do składania intencji poprzez stronę swietorodzin.pl. Jeden z kapłanów będzie odprawiał Mszę we wszystkich intencjach złożonych na wspomnianej stronie - mówi Mateusz Miernik, jeden z organizatorów.

"Pragniemy zaprosić WAS WSZYSTKICH na to szczególne wydarzenie. Spotkajmy się w Wąwolnicy, aby razem się modlić i świętować piękno życia rodzinnego. Uczestnikiem Archidiecezjalnego Dnia Rodzin może być natomiast KAŻDY z Was! Zapraszamy wszystkie rodziny, te z krótszym i dłuższym stażem związku małżeńskiego, z mniejszą lub większą gromadką dzieci, zapraszamy małżeństwa bezdzietne i wszystkich tych, dla których rodzina jest ważna, abyśmy RAZEM mogli w radości uwielbiać dobrego Boga za dar naszych rodzin." - informują organizatorzy.

PROGRAM:11.30 – Zawiązanie wspólnoty12.00 – Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich13.30 – Przerwa obiadowa15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego15.15 – Konferencja15.30 – Świadectwa małżeństw16.00 – Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem16.30 – Prezentacja prac wykonanych przez dzieci16.40 – Koncert17.30 – Różaniec18.00 – Zakończenie

Aby umożliwić rodzicom skorzystanie z części formacyjnej spotkania, (konferencja, świadectwa, modlitwa) został zaplanowany specjalny program dla dzieci i młodzieży, także o charakterze formacyjnym (w tym czasie dzieci będą pod opieką animatorów).

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Arcybiskupa Lubelskiego Stanisława Budzika.

O idei i programie II Dnia Rodzin Archidiecezji Lubelskiej mówi Mateusz Miernik, jeden z organizatorów. Posłuchaj: