W Lublinie ruszają Mikołajki Folkowe

2021-12-07 18:57
Plakat wydarzenia
Autor: Mikołajki Folkowe

To jedna z największych w Polsce imprez prezentujących muzykę inspirowaną folklorem. Od 9 grudnia w lubelskiej Chatce Żaka rusza 31. edycja festiwalu Mikołajki Folkowe. Będzie jarmark sztuki ludowej, warsztaty muzyczne i koncerty gwiazd.

Ten międzynarodowy festiwal ma na celu prezentację muzyki tradycyjnej z całego świata, a szczególnie sposobów jej twórczej interpretacji oraz swobodnych przekształceń odbiegających od dotychczasowych schematów.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej Mikołajki Folkowe odbywa się od 1991 roku.

Tegoroczna 31. edycja festiwalu rozpocznie się w czwartek 9 grudnia międzynarodową konferencją naukową pt. „Miejsce narracji ludowej w ogólnonarodowej narracji tożsamościowej”. 

- Postanowiliśmy przyjrzeć się językowi, którym opowiadamy o folklorze i tym, co za sobą niesie. Czy właściwie interpretujemy fakty, które znamy z przekazów, często niezbyt obiektywnych? Dyskusję będzie można śledzić w sieci – mówią organizatorzy festiwalu.

10 grudnia  odbędzie się Konkurs Scena Otwarta - wydarzenie w ramach 31. Mikołajek Folkowych jest szansą na zaistnienie dla młodych artystów, tworzących muzykę inspirowaną polskim i międzynarodowym folklorem.

O godzinie 15:00  - Konkurs Scena Otwarta 2021 (Mała Sala Widowiskowa). O godzinie 20:30 koncert "UWODZENIE" – Młode Djembe, Warsaw Village Band/Kapela ze Wsi Warszawa.

W sobotę 11 grudnia o godzinie 18:00 koncert "NA SOBOTĘ" – Maria Pomianowska & Mingjie Yu,  Dikanda, Orkiestra Świętego Mikołaja, Laureaci Sceny Otwartej.

W niedzielę  o godzinie 19:30 Kkoncert "FOLK I OKOLICE" – Dunjaluk - Chorwacja.

Festiwal Mikołajki Folkowe odbędzie się w lubelskiej Chatce Żaka od 9 do 12 grudnia. Program i szczegóły są na stronie: mikolajki.folk.pl