W Lublinie trwa akcja LAS Christmas

2021-12-04 13:17
Akcja LAS Christmas
Autor: Pracowania Sztuczka Przedmioty na świątecznym kiermaszu akcji LAS Christmas

Akcja ma pomagać i edukować. Działania prowadzi Pracownie Sztuczka z Centrum Kultury, która proponuje cykl zajęć dla dzieci, warsztaty oraz specjalny kiermasz świąteczny na rzecz pomocy uchodźcom na wschodniej granicy naszego kraju.

Pracownia Sztuczka działająca w Centrum Kultury w Lublinie zachęcamy do udziału w kolejnej już akcji LAS Christmas. Tegoroczne działania przyjmują nieco inny charakter niż w roku ubiegłym. Wynikają z potrzeby serca.

LAS Christmas to próba zrobienia czegokolwiek, co mogłoby pomóc. Pomóc pomagać. LAS Christmas miało ratować drzewa, ale okazało się, że pomiędzy tymi drzewami błądzą ludzie – głodni i wychłodzeni. 

Zapraszamy do włączenia w akcję szczególnie te osoby, które paraliżuje strach, które obezwładnia frustracja, męczy złość i niezgoda, którym wydaje się, że nic nie mogą zrobić.

Spotykamy się z sytuacjami i informacjami, które przerastają dorosłych. Dzieci to wszystko wychwytują i przerabiają na swój sposób. Dlatego wśród zaplanowanych wydarzeń znalazły się zajęcia przygotowane specjalnie dla nich, które pozwolą jakkolwiek zrozumieć to, czego nie da się zrozumieć.

W ramach akcji odbędzie się cykl spotkań, podczas których będzie można  m.in. pisać Listy nie do Mikołaja oraz rozmawiać o tym, kim są uchodźcy i dlaczego ich sytuacja życiowa jest trudna. W programie znajdzie się  też szereg rodzinnych warsztatów, podczas których wspólnie wykonane zostaną m.in. ozdoby choinkowe origami, naturalne stroiki świąteczne, ale też upieczone pierniczki.

Ponadto od 1 do 18 grudnia będzie trwać specjalny kiermasz świąteczny na rzecz pomocy Uchodźcom. Przedmioty pochodzące z kiermaszu zostaną zlicytowane, a zebrane środki przekazane organizacjom pomocowym.

Szczegóły akcji są na stronie: ck.lublin.pl oraz na profilu Pracowni Sztuczka.