W Lublinie trwa Pielgrzymka Adwentowa do Sanktuariów Maryjnych

2021-12-04 13:51
Pielgrzymka Adwentowa w Lublinie
Autor: Archidiecezja Lubelska Pielgrzymka Adwentowa do Sanktuariów Maryjnych Lublina - plakat

Po raz kolejny w okresie adwentu w Lublinie organizowana jest Pielgrzymka Adwentowa do Sanktuariów Maryjnych. W trzy soboty adwentu pielgrzymi mogą wspólnie uczestniczyć w porannej Mszy św. o Najświętszej Maryi Pannie – zwanej tradycyjnie Mszą św. roratnią – w szczególnych miejscach poświęconych Matce Bożej w Lublinie.

Lubelskie sanktuaria maryjne zapraszają do wspólnej modlitwy przed Bożym Narodzeniem.

Msza roratnia to pierwsza Msza Święta o wschodzie Słońca odprawiana w okresie Adwentu w dzień powszedni. Jej nazwa pochodzi od pierwszych słów pieśni śpiewanej na wejście: Rorate caeli desuper – „Spuśćcie rosę niebiosa”.  Msza roratnia jest mszą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie,  wraz z którą oczekujemy przyjścia Zbawiciela. Symbolem Matki Bożej jest zapalana podczas tej mszy świeca z białą lub niebieską wstążką, zwana roratką.

Udział w porannej Mszy św. w okresie Adwentu w lubelskich Sanktuariach Maryjnych jest szczególnie ważnym przygotowaniem na narodziny Jezusa – Zbawcy.

Za nami pierwsza w Adwencie z pielgrzymkowych Mszy świętych w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej – parafia pw. Matki Bożej Różańcowej.

Kolejne odbędą się w sobota, 11 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady – kościół pw. Świętego Ducha, Krakowskie Przedmieście 1 - tutaj  Msza św. roratnia o godz. 6.30

Kolejna w sobota, 18 grudnia  w Sanktuarium Matki Bożej Plączącej – Archikatedra Lubelska, ul. Królewska 10 - tutaj Msza św. roratnia o godz. 6.15

Źródło: Archidiecezja Lubelska.