Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom– zapal swoją świecę Caritas i pomóż potrzebującym

2021-11-24 14:05
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
Autor: Caritas Polska Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

"Świeca, która tworzy Polską wigilię" organizowana przez Caritas znowu w akcji. W najbliższą niedzielę wraz z początkiem adwentu po raz 27. startuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Na tegoroczne święta Bożego Narodzenia w Archidiecezji lubelskiej przygotowano 90 tysięcy świec w dwóch formach. Świece będą dostępne w parafiach od pierwszej niedzieli adwentu. W tym roku świece będą jednolite i będą się różniły tylko wielkością: będzie duża i mała świeca.

Odeszliśmy w tej edycji od kolorowych świec. Ta zapalona świeca w Wigilię symbolizuje przede wszystkim Jezusa Chrystusa obecnego z nami przy stole wigilijnym. Ale symbolizuje także nasze otwarcie się na potrzebujących, nie tylko na niesienie pomocy dzieciom, ale wszystkim podopiecznym Caritas. Zakup tej świecy to pomoc w sfinansowaniu stypendiów socjalnych, organizację koloni czy przede wszystkim dofinansowaniu obiadów. W ubiegłym roku koszt obiadów dla dzieci to była kwota około 30 tysięcy złotych, a organizacja koloni dla najbardziej ubogich dzieci z całej diecezji to kwota kilkuset tysięcy złotych - mówi ks. Paweł Tomaszewski, dyrektor Caritas Archidiecezji lubelskiej.

Od niedzieli (28.11.2021) świece można nabywać w parafiach NA TERENIE CAŁEJ Archidiecezji lubelskiej, w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 14 (Al. Unii Lubelskiej 15, 20-950 Lublin), a także online, za pomocą strony Caritas Lublin (świeca zostanie dostarczona pocztą).

Ponadto 10 groszy z dystrybucji każdej świecy wigilijnej będzie przeznaczone w tym roku na KOMPLEKSOWY ROZWÓJ PLACÓWEK DLA DZIECI W KRAJACH ROZWIJAJĄCYCH SIĘ, a konkretnie na: budowę przedszkola i szkoły w miejscowości Yaounde (Kamerun); dożywianie dzieci w prowincji Misiones (Argentyna) – projekt „Szklanka mleka” oraz na wsparcie polskich dzieci na Ukrainie, Białorusi i Litwie oraz dożywianie dzieci w Wenezueli.