Teatr Muzyczny w Lublinie nie zwalnia tempa

2021-11-23 14:08
Teatr Muzyczny w Lublinie
Autor: Teatr Muzyczny w Lublinie Propozycje Teatru Muzycznego na jesień i zimę

Będą sprawdzone tytuły i premierowy spektakl. Jeszcze w tym roku widzowie zobaczą "Skrzypka na dachu", "Księżniczkę Czardasza" i sylwestrowe muzyczne widowisko. Nowy rok przyniesie natomiast premierę słynnej operetki Straussa.

Długie jesienne i zimowe wieczory warto spędzić z artystami Teatru Muzycznego w Lublinie.

Jeszcze w listopadzie i grudniu jeden z najsłynniejszych musicali - "Skrzypek na dachu", a także uwielbiana przez widzów operetka "Księżniczka Czardasza" 

Na  scenę powróci też "Kraina Uśmiechu" - jedno z najpiękniejszych dzieł Franza Lehára, a z najmłodszymi widzami spotkają się "Kot w butach" oraz "Krasnoludki i Sierotka Marysia". Nowy Rok powitać można będzie w rytmie słynnych kompozycji rodziny Straussów.

STRAUSS GALA - Wielki Koncert Sylwestrowy  to niezwykła, pełna uniesień, muzyczna podróż do baśniowej krainy walca, czyli muzyka znakomitego rodu Straussów. W koncercie wystąpią znakomici soliści. O warstwę muzyczną zadba Orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie pod batutą Łukasza Sidoruka. W pięknych choreografiach zobaczymy tancerzy baletu. Na scenie pojawią się także artyści chóru.

Premiera "Zemsty nietoperza" w reżyserii Artura Barcisia zaplanowano w marcu 2022 roku. Jest ona najpopularniejszą, i chyba najpiękniejszą, operetkę Johanna Straussa. Gabriel von Eisenstein, wzięty finansista, skazany przez sąd na karę więzienia postanawia ostatni dzień swojej wolności spędzić na balu wydanym przez księcia Orłowskiego. Impreza jest pretekstem do ośmieszenia Eisensteina, który rok wcześniej, podczas zabawy karnawałowej, porzucił swego przyjaciela Falka w centrum Wiednia, zmuszając go do powrotu do domu w stroju nietoperza… Skomponowanie tego dzieła zajęło Johannowi Straussowi zaledwie kilka tygodni, a prapremiera okazała się olbrzymim sukcesem.

Szczegóły i repertuar są na stronie: teatrmuzyczny.eu