Adwent w sieci

2021-12-07 9:29
Podejmij z nami wyzwanie i wyrusz Adwentową Autostradą wraz z bł. Karolem Acutisem.
Autor: WDM

Warmińskie Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do wspólnego przeżywania Adwentu. Trwająca pandemia COVID- 19 wymusza przeniesienie wielu działań do wirtualnego świata. Podejmij wyzwanie i wyrusz Adwentową Autostradą.

Jedną z propozycji Warmińskiego Duszpasterstwa Młodzieży na czas Adwentu jest akcja Adwentowa Autostrada. Znajdziemy tam postać bł. Karola Acutisa, który stał się patronem młodych na Warmii i Mazurach.

- Codziennie rano w naszych mediach społecznościowych znajdziemy zadanie do wykonania, ale również słowa.bł. Karola Acutisa. W Adwencie zawsze można coś w swoim życiu poprawić, zmienić — mówi ks. Kamil Wyszyński duszpasterz młodzieży w archidiecezji warmińskiej.

- Karol Acutis zmarł w wieku 15 lat w 2006 roku z powodu ostrej białaczki. Został pochowany w Asyżu. To nastolatek, który mówił swoim rówieśnikom: "Eucharystia to moja autostrada do nieba". Od Pierwszej Komunii świętej codziennie uczestniczył w Eucharystii, często się spowiadał. - Wiedział, że warto docierać do swoich rówieśników przez internet - dodaje ks. Wyszyński.

Podejmij z nami wyzwanie i wyrusz Adwentową Autostradą wraz z bł. Karolem Acutisem.
Autor: WDM

Akcja Adwentowa Autostrada to jedno z wielu działań, które w czasie Adwentu są skierowane do młodzieży. W internecie znajdziemy też projekt Boży Trend

- W tej akcji w mediach społecznościowych ksiądz rozmawia z młodzieżą przez 60 sekund. Chodzi o to, aby słowo Boże, które jest na niedzielę, było trendem, wiodącą myślą dla młodych na cały tydzień – tłumaczy ks. Kamil Wyszyński — Mamy sygnały od młodych ludzi, że krótki blok Słowa Bożego trafia do młodego człowieka — dodaje.

Obok zaproponowanych działań w wersji online duszpasterze parafialni podejmują spotkania liturgiczne w kościołach z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Więcej o akcjach Adwentowych dla młodych znajdziemy w mediach społecznościowych pod hasłem DMWarmia.

Listen to "WDM w Adwencie 2021" on Spreaker.