Dbaj o zdrowie i planuj rodzicielstwo w zgodzie z naturą

2021-12-30 14:51
Model Creighton
Autor: Pixabay Naturalna metoda rozpoznawania płodności i planowania rodzicielstwa.

Model Creighton to w pełni naturalna metoda, która pomaga rozpoznać najlepszy czas na poczęcie dziecka, umożliwia odłożenie rodzicielstwa, a także wskazuje wczesne symptomy ewentualnych chorób.

Jest kilka metod naturalnego rozpoznawania płodności i planowania rodziny. Jedną z nich jest Model Creighton. Stosowanie tej metody opiera się na obserwacji zmian, jakie zachodzą w organizmie kobiety podczas cyklu miesiączkowego.

Pod uwagę jest brany przede wszystkim śluz szyjkowy. Przy czym wyróżnia się aż kilkanaście rodzajów takiego śluzu.

- Ta metoda bardzo poszerzyła moją świadomość co do mojego cyklu i funkcjonowania. Dała też taką duża pewność w tym co się dzieje w moim organizmie. Jest to dla mnie też niezwykłe, że jeśli zauważę cokolwiek niepokojącego lub trudnego w danym cyklu, co myślałabym że odbiega od normy, to model Creighton ma na to gotową instrukcję, odpowiedź – mówi Małgorzata Kowalska.

Listen to "Model Creighton - czym jest i dla kogo" on Spreaker.

Model Creighton jest też alternatywą dla dostępnych na rynku środków antykoncepcyjnych lub metody in vitro. Prowadzenie takiej obserwacji jest w zasadzie bezpłatne i w pełni bezpieczne dla organizmu kobiety. Co więcej, pozwala wykryć na wczesnym stadium ewentualne choroby.

- Tak samo jak chodzimy do dentysty co pół roku czy sprawdzamy parametry krwi czy są dobre, tak samo tutaj; to jest świetne uzupełnienie i świetna baza dla utrzymywania siebie po prostu w zdrowiu – twierdzi instruktor modelu Creighton Piotr Kowalski.

Kobiety lub pary, które chcą lepiej zrozumieć swoją płodność mogą zapisać się na kurs składający się z ośmiu spotkań. Szczegółowe informacje na ten temat są dostępne na stronie: rodzina.olsztyn.pl.