Dwa tygodnie na złożenie projektów w ramach OBO

2023-02-14 14:11
OBO 2023
Autor: Urząd Miasta w Olsztynie OBO 2023

Dokładnie 14 dni zostało na złożenie projektu do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Z ponad połowy osiedli stolicy regionu nie wpłynął jeszcze żaden wniosek.

Trwa jeden z najważniejszych etapów jubileuszowej, X edycji OBO. To od liczby i jakości przygotowanych przez mieszkańców zadań będzie zależeć wybór, jakiego dokonają olsztynianie podczas tegorocznego głosowanie w budżecie obywatelskim.

- Do tej pory wpłynęło 31 wniosków - informuje Beata Kardynał-Stawicka z biura prezydenta miasta i dialogu obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna. - Trzynaście z nich jest gotowych do weryfikacji formalnej, która rozpocznie się 1 marca. Natomiast 18 projektów jest nadal w wersji roboczej.

Ponad połowa projektów dotyczy zadań o tematyce infrastruktury twardej: chodników, parkingów, parków, placów zabaw. Sporo jest także pomysł dotyczących sportu. A poza tym organizacji imprez czy czytelnictwa.

Spośród 23 olsztyńskich osiedli ani jednego projektu nie złożyli dotychczas mieszkańcy nieco ponad połowy z nich. Te osiedla to: Brzeziny, Grunwaldzkie, Kętrzyńskiego, Kormoran, Kortowo, Likusy, Mazurskie, Pojezierze, Redykajny, Śródmieście, Wojska Polskiego oraz Zielona Górka.

Jest jednak na to jeszcze czas, bowiem termin przyjmowania propozycji od mieszkańców minie ostatniego dnia lutego.

STRONA OBO