Indykpol AZS Olsztyn powalczy o kolejne punkty

2021-11-19 15:48
Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn w ten weekend jadą do Radomia
Autor: Indykpol AZS Olsztyn

Przed siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn kolejny wyjazd w tym sezonie. Tym razem do Radomia, gdzie akademicy z Kortowa zmierzą się z Cerradem Enea Czarnymi – początek sobotniego spotkania o godz. 20:30.

Akademików z Kortowa w sobotę czeka wyjazdowe starcie z Cerradem Enea Czarnymi Radom (godz. 20:30). Drużyna pod wodzą Jakuba Bednaruka nie radzi sobie najlepiej – radomianie odnieśli tylko 2 zwycięstwa i aż 5 razy musieli uznać wyższość rywala. W tabeli ekipa Czarnych zajmuje dopiero 13 miejsce (6 punktów).

Natomiast Indykpol AZS Olsztyn do tej pory wygrał 5 spotkań,a przegrał jedynie 2. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Marco Bonitę zajmują w ligowej tabeli wysokie, 4 miejsce z dorobkiem 15 punktów.

Historia bezpośredniej rywalizacji ekip z Radomia i Olsztyna to 18 spotkań w PlusLidze, z czego lepszym bilansem mogą pochwalić się gospodarze sobotniej konfrontacji (10:8).

Indykpol AZS Olsztyn powalczy o kolejne punkty
Autor: Indykpol AZS Olsztyn

Czy siatkarze z Kortowa są już w optymalnej formie?

– Zależy to od danego spotkania i przeciwnika. Z jednym bowiem gra się lepiej, z drugim ciężej. Wiemy natomiast, że możemy jeszcze wyciągnąć o wiele więcej. Mam nadzieję, że wszystko będzie nam wychodziło, gdy zaczniemy grać z drużynami „ze szczytu” ligowej tabeli – mówi Mateusz Poręba siatkarz Indykpolu AZS.

- W najbliższym spotkaniu w Radomiu musimy skupić się swojej grze. Mam nadzieję, że będzie to dobre widowisko, z którego rezultatu będziemy zadowoleni – kończy środkowy AZS-u Mateusz Poręba.

Początek sobotniego spotkania  w hali MOSiR w Radomiu o godzinie 20:30.

Listen to "Mateusz Poręba, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn" on Spreaker.