Lato w Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej w Olsztynie

2022-07-15 10:19
Lato z Filharmonią
Autor: Filharmonia Warmińsko - Mazurska w Olsztynie

Piękne dźwięki, wartościowe treści i ogrom emocji - to wszystko czeka na miłośników muzyki w okresie wakacji. Kameralne koncerty edukacyjne dla dzieci i spektakl musicalowy inspirowany tradycją i kulturą Warmii i Mazur "Pora Jeziora".

Przed nami kolejne spotkania z muzyką w ramach cyklu wakacyjnych koncertów edukacyjnych. Są to koncerty kameralne w wykonaniu olsztyńskich filharmoników, prezentujące przekrojowo dzieła muzyki klasycznej w formie przystępnej dla dzieci wraz z narracją pozwalającą na poznanie ciekawostek o utworach i kompozytorach.

Wakacyjne koncerty edukacyjne dla dzieci

* 15,16 lipca, godz. 11:00 - "Bajeczne wakacje"

* 19,20 sierpnia, godz. 11:00 - "Moniuszko dzieciom"

* 26,27 sierpnia, godz. 11:00 - "Z tańcem przez świat"

sala kameralna Filharmonii (II piętro)

Pora Jeziora - musical
Autor: Filharmonia Warmińsko - Mazurska w Olsztynie

Filharmonia Warmińsko - Mazurska w lipcu przypomni musical "Pora Jeziora"

Pora Jeziora” to spektakl musicalowy inspirowany tradycją i kulturą Warmii i Mazur. Poruszająca w swej prostocie historia o miłości, dobroci serca i poświęceniu, niesie uniwersalne wartości, a element baśniowości dodatkowo je podkreśla i ubarwia. W pełnych rozmachu scenach ukazano tańce rusałek czy poszukiwanie magicznego ziela. Przedstawiono między innymi mitycznego Króla Sielaw, psotnego kłobuka oraz noszącą symboliczne imiona parę: Ojca Mazura i Matkę Warmię.

Musical napisany na specjalne zamówienie i stworzony od początku do końca przez Filharmonię Warmińsko-Mazurską to znakomita okazja, by całą rodziną dać się porwać w baśniowy świat i poznać kulturę warmińskiej ziemi.

Pora Jeziora - musical
Autor: Filharmonia Warmińsko - Mazurska w Olsztynie

Premiera bożonarodzeniowej wersji musicalu odbyła się w grudniu 2021, w lipcu zaplanowano wakacyjną odsłonę najpopularniejszych legend Warmii i Mazur w disneyowsko-broadwayowskim anturażu za sprawą muzyki Tomka Szymusia i  tekstów piosenek autorstwa Daniela Wyszogrodzkiego. Autorką libretta jest pisarka Ałbena Grabowska.

Musical „Pora jeziora”

*23,24,26,27,28,29,30 lipca godz. 18:00

sala koncertowa Filharmonii