Mieszkańcy Olsztyna zagłosowali!

2024-06-24 15:19
Zakończyło się głosowanie w OBO
Autor: Urząd Miasta w Olsztynie Zakończyło się głosowanie w OBO

Decyzje zapadły, teraz czas na liczenie głosów. Za nami głosowanie w XI edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Niemal setka projektów przygotowanych przez mieszkańców stolicy Warmii i Mazur została skierowana do głosowania. Przez ponad trzy tygodnie olsztynianie decydowali losach tych zadań.

- Bardzo dziękuję wszystkim za aktywność - mówi prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk. - To był ogromny wysiłek pomysłodawców, ale nie mniej ważny jest udział tych, którzy zechcieli oddać głos. Nie mam wątpliwości, że dzięki temu zrealizujemy szereg bardzo potrzebnych zadań i inicjatyw.

W momencie zakończenia głosowania bez wątpliwości można podać liczbę głosujących za pośrednictwem Internetu. W tym roku to ok. 13,5 tys. osób, które zdecydowały o przyznaniu łącznie ok. 120 tys. punktów. (Każdy mógł oddać po trzy głosy na projekty miejskie oraz trzy na osiedlowe, rozdzielając odpowiednio 3, 2 oraz 1 punkt).

- To niemal tyle samo osób, ile w poprzednim roku zagłosowało oddanych przy użyciu wszystkich form - mówi Beata Kardynał-Stawicka z Urzędu Miasta Olsztyna. - W kolejnych tygodniach będziemy wprowadzać głosy, które zostały złożone w tradycyjny sposób, poprzez papierowe karty wrzucone do urn.

Lista projektów, które będą urzeczywistniane w 2025 roku, zostanie przedstawiona 11 lipca.

Od początku istnienia OBO na zrealizowanie ok. 360 zadań przeznaczonych zostało ok. 55 mln złotych.

informacja prasowa UM w Olsztynie