Na desce pod dachem

2021-12-27 9:19
Na desce pod dachem
Autor: Urząd Miasta Olsztyn W olsztyńskiej Aquasferze odbędą się zajęcia jazdy na deskorolce.

Oryginalne zajęcia jazdy na deskorolce odbędą się w olsztyńskiej Aquasferze. Zimowe treningi odbywać się będą podczas ferii świątecznych oraz zimowej przerwy w nauce.

"Aqua skate" to nazwa cyklu zajęć, jakie organizuje Akademia Deskorolki OSiR Olsztyn. To, że lekcje odbywać się będą na terenie największej pływalni stolicy Warmii i Mazur nie oznacza jednak, że uczestnicy będą wchodzić do niecki wypełnionej wodą.

- W naszym obiekcie powstanie unikatowy tymczasowy kryty skaterpark, jedyny taki w naszym województwie, z którego najmłodsi skaterzy będą korzystać podczas zajęć - wyjaśnia Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Unikatowy, tymczasowy, kryty skaterpark powstał w wydzielonej części podziemnego parkingu Wodnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego Aquasfera. Wysokości przeszkód - np. minirampy, raila, quatera i grindboxa - są dostosowane dla najmłodszych skaterów i osób, które dopiero zaczynają przygodę z deskorolką.

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 8. roku życia zostały zaplanowane w dwóch terminach: * 27.12.2021 - 31.12.2021 r. w godz. 10:00-14:00 (4 grupy po 5 osób), * 24.01.2022 - 4.02.2022 r. godz. 10:00-14:00 (4 grupy po 5 osób). Koszt zajęć to 20 złotych. Dostępne będą również zajęcia indywidualne (50 zł) i dla par (80 zł). Aby wziąć w nich udział należy wcześniej się zapisać. Wszystkie informacje i zapisy drogą mailową: p.bauman@aquasfera.olsztyn.eu oraz pod nr tel. 89 523 79 89.

Ubezpieczenie OSiR obejmuje uczestników korzystających ze skateparku podczas zajęć Akademii Deskorolki. Organizator nie zapewnia sprzętu wymaganego na zajęcia (kask, deskorolka, ochraniacze).

- Z doświadczenia wiemy, że rodzice nie mają pełnej wiedzy o sprzęcie deskorolkowym i często kupują sprzęt niewłaściwy - mówi instruktor Akademii Deskorolki, Piotr Bauman. - Prosimy o kontakt przed zakupem deskorolki i ochraniaczy. Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy wybrać właściwy sprzęt.

Skatepark w Aquasferze będzie dostępny wyłącznie dla uczestników Akademii Deskorolki.

UM/Olsztyn