Nowa sala obsługi NFZ, ale nie wszyscy pamiętają

2021-11-16 12:26
Nowa sala obsługi NFZ, ale nie wszyscy pamiętają
Autor: Urząd Miasta Olsztyna Klienci wciąż przychodzą do dawnej siedziby.

Od ponad pięciu miesięcy Narodowy Fundusz Zdrowia w Olsztynie cieszy się z nowej Sali Obsługi Klienta przy ul. Głowackiego. Nadal jednak zdarza się, że interesanci przychodzą załatwić swoje sprawy na ul. Żołnierską.

Obsługa klienta olsztyńskiego NFZ przeniosła się na parter biurowca przy ul. Głowackiego 14 (naprzeciwko teatru lalek) na początku czerwca. Nowe miejsce to 220 m kw., siedem wydzielonych stanowisk do obsługi bezpośredniej klientów w tym dwa z udogodnieniami dla osób ze specjalnymi potrzebami, czyli pętlą indukcyjną dla osób niedosłyszących.

- Niestety, w dalszym ciągu zdarza się, że interesanci przyjeżdżają do budynku przy ul. Żołnierskiej 16, gdzie przez wiele lat mieściła się Sala Obsługi Klienta - mówi dyrektor Warmińsko-Mazurskiego OW NFZ w Olsztynie, Andrzej Zakrzewski.

We wszystkich sprawach związanych z obsługą bezpośrednią, specjaliści z Narodowego Funduszu Zdrowia zapraszają do nowej siedziby (ul. Głowackiego 14) w następujących godzinach: - poniedziałek od 8:00 do 18:00, - wtorek - piątek od 8:00 do 16:00.

Dużym ułatwieniem jest także możliwość umówienia wizyty przez internetowy system rejestracji. Wystarczy wejść na stronę oddziału NFZ w Olsztynie.

Należy pamiętać, że ze względu na bezpieczeństwo klientów, obsługa wciąż odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na salę wpuszczane są wyłącznie osoby z zasłoniętymi ustami i nosem, po zdezynfekowaniu rąk i z zachowaniem bezpiecznego dystansu.

UM/Olsztyn