Olsztynianie Bliźniemu Swemu po raz drugi

Zbiórka w ramach akcji 'Olsztynianie bliźniemu swemu'
Autor: facebook Fundacja Pomoc Patrioty

Fundacja Pomoc Patrioty wystartowała z druga edycja pomocy potrzebującym olsztynianom.

Olsztynianie Bliźniemu Swemu to wydarzenie cykliczne.  Ma zachęcić olsztynian do pomocy ubogim  mieszkańcom miasta i okolic. - Chcemy abyście Państwo zdecydowali się pomóc w realizacji celu, którym jest solidaryzowanie się z najbardziej potrzebującymi. Zebraną pomoc rzeczową przekażemy dla ubogich mieszkańców Olsztyna, Podopiecznych Fundacji. - informuje prezes Fundacji Pomoc Patrioty, Mariusz Kowalczyk.

To nie jest akcja jedynie pomocowa, ale także edukacyjna - Chcemy motywować osoby, czy też społeczności lokalne, do pewnej aktywności. Akcja idzie w dwóch kierunkach: chcemy pomóc osobom, które są w potrzebie, a z drogiej strony chcemy zaktywizować społeczności, przedsiębiorców, osoby fizyczne do nawiązania współpracy z fundacją - dodaje Mariusz Kowalczyk.

Olsztynianie Bliźniemu Swemu
Autor: facebook Fundacja Pomoc Patrioty

Fundacja Pomoc Patrioty w ramach akcji zbiera: żywność hermetycznie pakowaną (puszki, konserwy, dania w słoikach),  leki i opatrunki bez recepty, środki czystości i higieny osobistej. Produkty można przynosić do punktu przy al. Warszawskiej 45/1a w Olsztynie, w poniedziałek między godz. 9 a 11, w środę między 17 a 19 oraz w piątek w godz. 15-18.  Akcja zbiórkowa trwa do 21 marca 2022 roku. 

Ponadto Fundacja szuka wolontariuszy, którzy włączą się w akcję. Szczegóły w mediach społecznościowych Fundacji Pomoc Patrioty.

Listen to "olsztynianie bliźniemu swemu" on Spreaker.