Organizacja ruchu: Piłsudskiego - zmiany w komunikacji

2021-10-01 15:34
zmiany na Piłsudskiego - Olsztyn
Autor: Urząd Miasta Olsztyn utrudnienia w ruchu

Już w niedzielę (3 października) zostanie zamknięty kolejny fragment al. Piłsudskiego. To będzie wiązać się z wprowadzeniem zmian w kursowaniu autobusów.

Al. Piłsudskiego zostanie wyłączona na odcinku między ul. Dworcową a ul. Mazowieckiego. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu przygotował nowe, tymczasowe trasy autobusów miejskich, które będą obowiązywać w czasie prowadzonych prac.

* całkowite zawieszenie przystanków: "Szpital Wojewódzki" na ul. Mazowieckiego w kierunku Piłsudskiego, "Hala Urania" w obu kierunkach na ul. Mazowieckiego, "Hala Urania" w obu kierunkach na al. Piłsudskiego),

* przystanek "Dworcowa-Przychodnia" na ul. Dworcowej w kierunku pl. Inwalidów Wojennych zostaje przeniesiony przed wjazd do przychodni, ok. 80 m w stronę dworca,

* przystanek "Plac Inwalidów Wojennych" na ul. Dworcowej w kierunku ul. Żołnierskiej zostaje przeniesiony na pas dzielący ul. Dworcowej, na wysokości dotychczasowej lokalizacji.

Poza tym zostają zmienione trasy objazdowe autobusów: * 105, 113 ulicami: Kościuszki-Żołnierska-Dworcowa-Piłsudskiego i dalej swoimi trasami, * 106, 128 ulicami: Kościuszki-Żołnierska-Dworcowa i dalej swoimi trasami, * 117 pozostaje na dotychczasowej trasie objazdowej ulicami: Kościuszki-Żołnierska i dalej swoją trasą.

Informacje o zmianach w organizacji ruchu na bieżąco są przekazywane na Facebookowym profilu "Objazdowy Olsztyn".