"Pamiątka regionu Warmii i Mazur"

Szukamy regionalnej pamiątki Warmii i Mazur
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Ruszyła kolejna edycja konkursu "Pamiątka regionu Warmii i Mazur" organizowanego przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. W tym roku konkurs prowadzony jest w dwóch kategoriach.

Konkurs jest organizowany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od 2007 roku. Do tej pory wpłynęło łącznie blisko 700 prac.

 - W tym roku zmodyfikowaliśmy nieco regulamin naszego konkursu, bo prowadzony jest w dwóch kategoriach - tłumaczy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. - Ideą pierwszej kategorii jest pozyskanie regionalnej pamiątki, która kojarzy się z naszym regionem, symbolizuje jego kulturę, tradycje regionalne i zwyczaje. Celem drugiej, którą nazwaliśmy „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię”, jest pozyskanie pamiątki związanej z Mikołajem Kopernikiem, jego życiem, dokonaniami oraz związkami z Warmią - dodaje.

 Przedmiotem mogą być:

*rzeźba i płaskorzeźba

*grafiki, plecionkarstwo

*kowalstwo artystyczne oraz wytwory rękodzieła artystycznego

Inicjatywa skierowana jest do pełnoletnich osób fizycznych, twórców i artystów, którzy prowadzą działalność gospodarczą samodzielnie lub są zrzeszeni w związkach i stowarzyszeniach.

Szukamy regionalnej pamiątki Warmii i Mazur
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

W pierwszym etapie przedsięwzięcia w kategorii „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2022” laureatom wybranym przez komisję konkursową zostaną przyznane nagrody pieniężne w wysokości: 4 tys. zł (nagroda I stopnia), 2,5 tys. zł (nagroda II stopnia) oraz 1,5 tys. zł (nagroda III stopnia).

 Z kolei w kategorii „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię” laureatowi zostanie przyznana nagroda pieniężna w wysokości 4 tys. zł.

 W drugim etapie konkursu - głosowaniu internautów zostaną przyznane w każdej kategorii główne nagrody pieniężne w wysokości 1,5 tys. zł każda.

 Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2022 roku.