Po dodatek osłonowy do MOPS-u

2022-01-03 14:49
Dodatek osłonowy
Autor: Pixabay Wnioski o wypłatę świadczenia przyjmuje MOPS.

Od 3 stycznia (poniedziałek) można składać wnioski o dodatki osłonowe. W Olsztynie obsługą formalności związanych z tym zadaniem zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Świadczenie jest jednym z elementów rządowej tarczy antyinflacyjnej. Ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności.

- Dodatek osłonowy otrzymają osoby, których dochód miesięczny nie przekracza 2,1 tys. zł w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego oraz 1,5 tys. zł w przypadku gospodarstw, w których jest więcej osób - informuje rządowy portal Gov.pl.

Olsztynianie wnioski mogą składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynie przy al. Piłsudskiego 61a w sala obsługi klienta. W przypadku osób, które chciałby dopełnić formalności zdalnie, wniosek należy przesłać na skrzynkę ePUAP Urzędu Miasta - dokument zostanie przekazany MOPS-owi.

Szczegółowe informacje na temat składania wniosków oraz warunków przyznawania dodatku osłonowego można uzyskać pod nr tel 89 534 04 14 w czasie pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie, czyli w godzinach 7:15-15:15.

Termin składania wniosków to koniec stycznia 2022 roku. Wówczas dodatek zostanie wypłacony w dwóch równych ratach - do 31 marca i do 2 grudnia. W przypadku złożenia wniosku po 31 stycznia ale przed końcem października 2022 dodatek w całości zostanie wypłacony do 2 grudnia 2022 r.

UM/Olsztyn