Ponownie ruszył mobilny punkt pobrań wymazów na Kortowie

2022-01-28 14:12
Ruszył Punkt Drive Thru na Kortowie
Autor: 4W-MBOT

Punkt znajduje się przy Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na parkingu przy ul. Obitza w Olsztynie. Wymazy pobierają żołnierze 45 batalionu lekkiej piechoty, którzy przeszli specjalistyczne szkolenie.

- Z punktu na Kortowie mogą korzystać wszyscy przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 10 do 14, którzy posiadają wskazanie do badania na obecność wirusa SARS Cov 2 wystawione przez lekarza rodzinnego, szpital lub stacje sanitarno- epidemiologiczną - informuje szer. Sabina Mazurek z 4 W-M BOT.

- Wsparcie w tym obszarze jest znacznym odciążeniem placówek medycznych w naszym regionie. Poza wymazami żołnierze naszej brygady zabezpieczają administracje, logistykę oraz punkty szczepień w całym województwie”- mówi  ppłk Łukasz Buczkowski , dowódca 45blp.

Ruszył Punkt Drive Thru na Kortowie
Autor: 4W-MBOT

Łącznie od początku pandemii żołnierze 45blp z Olsztyna pobrali ponad 60 tys. wymazów. Blisko 220 tys. pobranych próbek to wysiłek żołnierzy 4W-MBOT.

Do działań w punktach wymazowych na terenie Warmii i Mazur gotowych jest blisko 260 wykwalifikowanych żołnierzy 4. W-MBOT. W szeregach Brygady jest ponad 3 tys. żołnierzy.

Obecnie w naszym regionie mamy 34 punkty wymazowe.

W piątek ( 28.01) w kraju odnotowano 57 262 nowe zakażenia SARS CoV-2  i 1 756 w województwie warmińsko - mazurskim.

Z powodu COVID-19 w kraju zmarło 271 osób, w tym 9 z Warmii i Mazur.

Na kwarantannie przebywa prawie 30 tys. mieszkańców Warmii i Mazur.

Listen to "szer. Sabina Mazurek 4W-MBOT" on Spreaker. Listen to "ppłk Łukasz Buczkowski dowódca 45blp" on Spreaker.