Szybko i za darmo wykonasz najważniejsze pomiary medyczne

Kiosk profilaktyczny w Olsztynie
Autor: NFZ w Olsztynie

W Sali Obsługi Klienta Warmińsko – Mazurskiego Oddziału NFZ w Olsztynie stanął kiosk profilaktyczny. Kiosk to niewielka dźwiękoszczelna kabina w której pacjent, może sam wykonać pomiary medyczne , które określają ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne.

We wszystkich oddziałach wojewódzkich NFZ ruszyły stanowiska ds. profilaktyki i promocji zdrowia. W Olsztynie kiosk, w którym można wykonać pomiary medyczne mieści się w Sali Obsługi Klienta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ przy ul. Głowackiego 14.

- W kiosku wykonamy pomiary wzrostu, masy ciała, indeksu masy ciała, czyli BMI, składu ciała i ciśnienia tętniczego krwi. Wyniki pomiarów, wydrukowane bezpośrednio w kiosku, można omówić z doradcą, na stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia - mówi Magdalena Mil z Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie. - Co ważne, doradcy nie interpretują wyników. Doradcy udzielą natomiast dokładnych informacji o prowadzonych przez NFZ programach profilaktycznych i doradzą, jak można się do nich zgłosić - dodaje.

Z kiosków mogą korzystać osoby z niepełnosprawnościami, w tym osoby niedowidzące i poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Nie mogą skorzystać  osoby posiadające rozrusznik serca, elektroniczne urządzenia wspomagające życie (np. sztuczne serce, sztuczne płuco), przenośne urządzenia diagnostyczne (np. elektrokardiograf, holter).

Kiosk profilaktyczny w Olsztynie
Autor: Marcin Szydłowski

Skorzystanie z usług doradcy ds. Profilaktyki i promocji zdrowia oraz z pomiarów w kiosku profilaktycznym jest proste, a wystarczy zapisać się na stronie internetowej warmińsko - mazurskiego  oddziału NFZ lub przez Telefoniczną Informację Pacjenta dzwoniąc pod bezpłatny i całodobowy numer 800 190 590.

Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia NFZ rozpoczął nową akcję prozdrowotną. We wszystkich oddziałach wojewódzkich NFZ utworzono stanowiska ds. profilaktyki i promocji zdrowia. W samoobsługowych punktach dorośli na miejscu mogą wykonać najważniejsze pomiary medyczne. Urządzenie przeznaczone jest dla osób powyżej 18. roku życia.

Listen to "Ruszył kiosk profilaktyczny w Olsztynie" on Spreaker.