Wolontariusze do zbiórki żywności poszukiwani

2022-11-21 14:40
Wolontariusze do zbiórki żywności poszukiwani
Autor: Bank Żwynosci Wolontariusze do zbiórki żywności poszukiwani

Nie wszystkich będzie stać na to, aby zorganizować święta. Każdy kto chciałby wspomóc potrzebujących i uczestniczyć w zbiórce żywności w olsztyńskich sklepach może dołączyć do grona wolontariuszy.

W dniach 25-26 listopada w 40 miejscowościach i niemal 150 sklepach w całym regionie Bank Żywności przeprowadzi Świąteczną Zbiórkę Żywności.

- Dla nas to ważny czas, bo zbiórka na stałe wpisała się w kalendarz działań banków żywności w Polsce: mobilizuje tysiące wolontariuszy, aktywizuje darczyńców, ale przede wszystkim sprawia, że wigilijne stoły potrzebujących, zapełniają się wartościowymi produktami - piszą na facebookowym portalu pracownicy Banku Żywności w Olsztynie

Święta Bożego Narodzenia to w polskiej tradycji czas szczególny – to chwile spędzane w gronie rodzinnym, za świątecznym stołem. To także czas większych wydatków. Jednak nie wszystkich będzie stać na to, aby zorganizować wigilię. Według danych GUS, w skrajnym ubóstwie żyje w Polsce około 1,6 mln osób i można spodziewać się, że ze względu na postępującą inflację, liczba ta wzrośnie.

- Będziemy zbierać olej, mąkę, makaron, cukier, konserwy, słodycze, produkty suche, sypkie, z długim terminem przydatności do spożycia. Innymi słowy: to, co sami chcielibyśmy znaleźć na wigilijnym stole - dodają pracownicy Banku Żywności.

Aby zostać wolontariuszem wystarczy zadzwonić pod numer 662 243 186 lub skontaktować się z Bankiem Żywności w Olsztynie.

informacja prasowa