Wyśpiewaj swoją drogę do sławy

Kryształowa Nuta - Ogólnopolski Przegląd Piosenki
Autor: KCK

Masz talent wokalny i chcesz rozwinąć skrzydła? Zgłoś się do 18. edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki „Kryształowa Nuta”. Termin zgłoszeń mija 25 marca. Organizatorem jest Kętrzyńskie Centrum Kultury oraz Urząd Miasta Kętrzyn.

Pierwszy etap konkursu już trwa, organizatorzy czekają na nagrania Demo na podstawie których do finału zostanie wybrana trzydziestka uczestników.

- Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich pasjonatów muzyki, którym śpiew jest bliski i wszystkich tych co śpiewają nie tylko na scenie, ale również gdzieś w domu bo boją się wyjść z tzw. cienia. Finał zaplanowaliśmy na 9 kwietnia w Kętrzyńskim Centrum Kultury. Tu zaprezentuje się ok. trzydziestu uczestników zakwalifikowanych w pierwszym etapie. Każde zgłoszenie zostanie przesłuchane w całości i będzie poddane profesjonalnej ocenie. Dlatego koniecznie przysyłajcie zgłoszenia do 18 edycji „Kryształowej Nuty”. Miasto Kętrzyn czeka właśnie na Was! – zachęca Bartłomiej Zdanowicz, pomysłodawca konkursu.

Termin nadsyłania zgłoszeń do Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki „Kryształowa Nuta” mija 25 marca 2022 roku.

Kryształowa Nuta - Ogólnopolski Przegląd Piosenki
Autor: KCK

Koncert Finałowy odbędzie się 9 kwietnia w Kinie „Gwiazda”. Wokaliści będą mogli wystąpić również przy akompaniamencie jednego instrumentu. Ważne by piosenka konkursowa była w języku polskim. Mile widziane są także utwory własne.

Na czele składu jurorskiego stanie Elżbieta Zapendowska, polski krytyk muzyczny, specjalistka od emisji głosu, osobowość telewizyjna. Obok niej zasiądą: Marcin Kindla – producent muzyczny, wokalista, kompozytor, autor tekstów, Robert Sadowski, producent muzyczny, kompozytor, aranżer, klawiszowiec, autor tekstów oraz znany i ceniony w naszym regionie realizator dźwięku Ryszard Szmit.

- Zapraszając takie osobowości ze świata muzycznego czy producenckiego mamy na uwadze nie tylko to że uczestnicy są oceniani przez profesjonalistów. Oni z tymi jurorami mogą bezpośrednio porozmawiać na temat swojego występu, posłuchać uwag lub na co zwrócić uwagę w swojej drodze artystycznej. To jest tak naprawdę najcenniejsze w tego typu przeglądach - mówi Bartłomiej Zdanowicz.

- Chcemy by ten konkurs nie zaczynał i nie kończył się w miejscu w którym odbywa się sam przegląd, tylko był przepustką do rozwoju muzycznego. To idea, która przyświeca nam od osiemnastu lat.- dodaje.

Termin zgłoszeń mija 25 marca 2022 roku (w przypadku poczty tradycyjnej decyduje data stempla pocztowego).

Osoby zainteresowane udziałem w Konkursie zobowiązane są do przesłania wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego wraz z nagraniem demo:

- drogą elektroniczną na adres: bzdanowicz@wp.pl 

- lub pocztą tradycyjną na adres: Kętrzyńskie Centrum Kultury ul. Generała Władysława Sikorskiego24A, 11-400 Kętrzyn z dopiskiem „KryształowaNuta2022”

Regulamin oraz szczegółowe informacje na temat konkursu (w tym karta zgłoszeń) znajdują się na stronie Organizatora – www.kck.ketrzyn.pl

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Plus Olsztyn