Olsztyn. Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej

2022-01-31 13:28
Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji  miejskiej
Autor: pixabay

Stałe monitorowanie działalności transportowego systemu oraz sugestie użytkowników powodują korekty w kursowaniu autobusów i tramwajów. Najbliższa zmiana zostanie wprowadzona od 1 lutego.

Najważniejsza zmiana będzie dotyczyć funkcjonowania dwóch linii wyjeżdżających poza granice miasta. Trasy linii 108 i 112 od wtorku zostaną wydłużone do krańcówki "Dworzec Główny".

Obie te linie obsługują pasażerów podróżujących w kierunku gminy Dywity lub stamtąd dojeżdżających do Olsztyna. Pojazdy zatrzymują się m.in. w Kieźlinach, Dywitach, Różnowie i Słupach.

Od 1 lutego autobusy kursujące na tych liniach po wjeździe do Olsztyna nie będą skręcać z ul. Jagiellońskiej w ul. Poprzeczną. Pojadą nową trasą wiodącą ulicami: Jagiellońską, Limanowskiego i Partyzantów do Dworca Głównego.

- Autobusy będą zatrzymywać się na nowej trasie na przystankach: Wrocławska, Szewczenki, Limanowskiego i na przystankach krańcowych Dworzec Główny - informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. - Przystanki Cmentarz Poprzeczna na ul. Cichej oraz Reymonta na ul. Reymonta przestają być obsługiwane przez te linie.

Korekta rozkładu nastąpi natomiast na linii nr 131 kursującej do Indykpolu. W dni robocze nie będzie realizowany kurs o godzinie 13:18 oraz w soboty nie będzie realizowany kurs o godzinie 13:17 na trasie Dworzec Główny - Indykpol. Autobusy jadące na trasie Panasa - Indykpol będą odjeżdżać bez zmian z przystanku Dworzec Główny.

UM/Olsztyn