Modlitwa za studenta

2013-09-27 17:31
Bp Henryk Tomasik
Autor: brak danych

W niedzielę XIII dzień modlitw w intencji środowiska akademickiego w diecezji radomskiej.

Do wspólnej modlitwy o potrzebne dary dla profesorów, pracowników wyższych uczelni a przede wszystkim studentów rozpoczynających w dniu 1 października nowy rok akademicki, zachęca wiernych biskup Henryk Tomasik. W niedzielę, 29 września obchodzony będzie XIII dzień modlitw w intencji środowiska akademickiego.

W komunikacie do wiernych biskup Tomasik napisał, że "każdą pracę człowieka, a zwłaszcza tę, która wiąże się z jego wykształceniem i zdobywaniem życiowej mądrości można porównać z budowaniem domu". - Aby efekty naszych wysiłków były trwałe, pożyteczne i dawały prawdziwą radość, ludzki trud powinien być wzmocniony Bożym błogosławieństwem i łaską uświęcającą - czytamy w liście.

Szczególne zaproszenie ordynariusz radomski kieruję do młodych studiujących w Radomiu oraz wszystkich wyjeżdżających na studia do innych miast. - Drodzy studenci! Skorzystajcie z propozycji naszego ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego i duszpasterstw działających w innych miastach. Zachęcam was do troski o swoją wiarę we wspólnocie. Propozycje ośrodków duszpasterstwa akademickiego pomagają w odkrywaniu radości wiary i doświadczania prawdziwej wspólnoty - napisał biskup Tomasik.

Od poniedziałku w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu o 19.00 sprawowane będą Msze św. a po nich w październiku codziennie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec. Po modlitwie będzie czas na spotkanie w akademickiej kawiarni.

- Wszystkie nasze wysiłki trzeba oprzeć bardzo mocno na fundamencie wiary, modlitwy i dlatego prosimy nie tylko studentów i to nasze środowisko, ale całą diecezję o modlitwę w tę najbliższą niedzielę, aby ten rozpoczynający się rok akademicki był czasem owocnego wysiłku, poznawania wiedzy, ale też i pogłębiania swojej wiary - powiedział duszpasterz akademicki ks. Artur Chruślak.

Msza Święta inaugurująca nowy rok akademicki wyższych uczelni Radomia będzie sprawowana w czwartek, 10 października o godzinie 18.00, w kościele św. Jadwigi Królowej na Osiedlu Akademickim. Do tej wspólnej modlitwy zapraszne zostały senaty, rektorzy, wykładowcy, pracownicy oraz radomscy studenci.