Opoczno: szabla dla dowódcy

2013-09-25 17:30
Przekazanie szabli
Autor: fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie Ppłk Marcin Budzyński odbiera od władz powiatu opoczyńskiego pamiątkową szablę

To nie tylko dowód wdzięczności za ofiarną służbę na misjach w Afganistanie, ale również podziękowanie za współpracę przy organizacji wielu lokalnych przedsięwzięć rocznicowych i patriotycznych. Opocznian ppłk Marcin Budzyński, dowódca 25. Batalionu Dowodzenia 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim otrzymał pamiątkową szablę od władz powiatu opoczyńskiego.

- Kobiety dostają kwiaty, oficerowie dostają szable. Myślę, że jest to największe wyróżnienie, jakie mogło mnie dzisiaj spotkać - mówił Marcin Budzyński, zapewniając, że dla szabli od społeczności powiatu opoczyńskiego znajdzie szczególne miejsce w swojej kancelarii. Pamiątkową szablę i list gratulacyjny przekazali Marcinowi Budzyńskiemu przewodniczący rady powiatu Andrzej Kopania oraz starosta opoczyński Marek Ksyta. Uroczystość miała miejsce podczas obrad nadzwyczajnej sesji rady powiatu w Opocznie.

Ppłk Marcin Budzyński