Różańce do ręki!

2013-10-02 17:26
Modlitwa
Autor: jednoczymysie.pl

Do licznego uczestnictwa w nabożeństwach w październiku zachęca członków kół różańcowych ks. Szymon Mucha, krajowy moderator Żywego Różańca. Październik nazywany jest miesiącem różańcowym. Dlatego też Kościół w tym czasie szczególnie zaleca tę prostą i zarazem głęboką modlitwę.

- Kogo, jak kogo, ale nas nie może w tych dniach zabraknąć przed Najświętszym Sakramentem. Bądźcie apostołami różańca poprzez codzienną obecność na nabożeństwach różańcowych w parafiach - apeluje ks. Mucha. Szczególnie prosi o tę obecność i modlitwę 12 i 13 października w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i 24 października w Tygodniu Misyjnym. To Ogólnopolski Dzień Modlitwy dla Żywego Różańca. - W tym dniu gromadzimy się w naszych świątyniach na adoracji i różańcu prosząc o beatyfikację naszej założycielki sł. Bożej Pauliny Jaricot i o rozwój dzieła Żywego Różańca w Polsce - powiedział ks. Szymon Mucha.

Krajowy moderator Żywego Różańca wyraził wdzięczność papieżowi Leonowi XIII, który ''widząc różne zagrożenia dla świata i wiary w świecie postanowił, aby na całym świecie w miesiącu październiku, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmawiać w kościołach jedną część różańca''. - To początek tak bardzo lubianych przez nas nabożeństw różańcowych, które przez cały październik gromadzą dzieci, młodzież, dorosłych w świątyniach całej naszej ojczyzny. Tegoroczny październik jest wyjątkowy: kiedy zagrożony jest pokój w Syrii i innych krajach Bliskiego Wschodu papież Franciszek dokona aktu zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Stanie się to 13 października w rocznicę zakończenia objawień fatimskich - powiedział duszpasterz różańcowy.

Ks. Mucha po decyzji Ojca Świętego Franciszka w sprawie kanonizacji bł. Jana Pawła II w Niedzielę Bożego Miłosierdzia 2014 roku powiedział, że warto sięgnąć w tym miesiącu do tekstów największego promotora różańca, właśnie papieża-Polaka.

W najbliższą sobotę odbędzie się VI Pielgrzymka Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do Wysokiego Koła. W programie jest słowo ks. Szymona Muchy, Krajowego Moderatora Żywego Różańca, modlitwa różańcowa, konferencja ks. Grzegorz Zbroszczyk, misjonarza z Zambii, Msza Świeta pod przewodnictwem bpa Henryka Tomasika, spotkanie informacyjne, kwadrans z redakcją miesięcznika ''Różaniec'' oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.