W niedzielę modlimy się za środowisko akademickie

2013-09-27 12:43
fot. www.da.radom.pl
Autor: brak danych

Przed studentami ostatni wolny weekend, dlatego w najbliższą niedzielę w całej diecezji radomskiej obchodzony będzie XIII Dzień modlitw w intencji środowiska akademickiego.

- Wszystkie nasze wysiłki trzeba oprzeć bardzo mocno na fundamencie wiary, modlitwy i dlatego prosimy nie tylko studentów i to nasze środowisko, ale całą diecezję o modlitwę w tę najbliższą niedzielę, aby ten rozpoczynający się rok akademicki był czasem owocnego wysiłku, poznawania wiedzy, ale też i pogłębiania swojej wiary - mówi duszpasterz akademicki, ks. Artur Chruślak.

Od poniedziałku w DA o 19:00 sprawowane będą Msze św. a po nich w październiku codziennie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec. Po modlitwie zaś czas na spotkanie w akademickiej kawiarni. Mszę Święta inaugurująca nowy rok akademicki wyższych uczelni Radomia będzie sprawowana w czwartek, 10 października o godzinie 18.00 w kościele p.w. św. Jadwigi Królowej na Osiedlu Akademickim. Przewodniczył jej będzie biskup radomski, Henryk Tomasik.

ks. Artur Chruślak